Dace Bula , Sandis Laime

Mapping the History of Folklore Studies: Centers, Borderlands and Shared Spaces


  • Izdošanas gads: 2017

Mapping the History of Folklore Studies: Centers, Borderlands and Shared Spaces. Edited by Dace Bula un Sandis Laime. Newcastle upon Thyne: Cambridge Scholars Publishing, 2017.

Krājumā Mapping the History of Folklore Studies: Centers, Borderlands and Shared Spaces iekļautie raksti atvasināti no referātiem, kas tika nolasīti Latviešu folkloras krātuves 90 gadu jubilejai veltītās starptautiskās konferences laikā 2014. gada oktobrī.

Rakstu krājums sniedz bagātīgu ieskatu folkloristiskās domas vēsturiskajā attīstībā, tostarp mēģinot izsekot nozares intelektuālo centru un perifērijas plūstošajām ģeogrāfiskajām robežām. Pievēršoties dažādiem starptautiskās folkloristikas intelektuālās sadarbības aspektiem, krājums vienlaikus atklāj pētnieciskās telpas ierobežojumus, barjeras un robežas. Rakstu autori no ASV, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Ungārijas, Vācijas un Zviedrijas krājumā reflektē par plašu jautājumu loku. Kādā mērā pasaules folkloristiku var uzskatīt par vienotu pētniecisko lauku? Kādi spēki to satur kopā un kādi turpretī veicina šķelšanos? Kā laika gaitā mainījušās hierarhijas starp intelektuālajiem centriem un perifērijām? Vai nozarē pastāv nacionālie, reģionālie un lokālie pētnieciskie stili un kādi apstākļi noteikuši to veidošanos? Krājuma autori pievērsušies gan konkrētu personību, gan pētnieciskā procesa ekonomisko un politisko aspektu analīzei, kā arī komunikācijas formu izziņai folkloristikas teoriju un metožu attīstības kontekstā.

Rakstu krājums tapis LZP finansētā projekta "Folkloristikas institucionalizācija Latvijā: nozares vēsture Eiropas kontekstā" ietvaros.