Grāmatas ievada nodaļas piedāvā ieskatu latviešu teiku vākšanas, publicēšanas un klasificēšanas vēsturē, kā arī pārskatu par latviešu raganu tradīciju vēsturisko tipoloģiju, raksturojot folkloras avotus, kas saistīti ar nakts raganām, piena raganām un dēmoniskajām raganām.
Pielikumos iekļauti savstarpēji saistīti teiku tipu un motīvu rādītāji, kas sniedz plašas iespējas turpmākiem pētījumiem. Tie paver iespēju precīzākiem pētījumiem par Latvijas raganu priekšstatu vēsturisko attīstību un hronoloģiju, konkrētu starptautisko teiku tipu migrācijas ceļiem un adaptācijas mehānismiem vietējā tradīcijā, kā arī par tradīciju hibridizēšanos un raganu priekšstatu dēmonoloģiskā un populārā diskursa savstarpējām mijiedarbēm raganu vajāšanu periodā.
Grāmata ir vērtīgs izziņas avots pētījumiem par latviešu raganu priekšstatiem, kā arī salīdzinošās teiku pētniecības vajadzībām. Materiāla plāšaku pieejamību nodrošina pilns teksta tulkojums angļu valodā.
"Latviešu teiku tipu un motīvu rādītāju" plānots turpināt ar sējumiem "Burvji" un "Vilkači".
Monogrāfija sagatavota Eiropas Reģionālās attīstības fonda pēcdoktorantūras projektā "Latviešu tautas naratīvu izpēte: kartēšanas rīka un tiešsaistes teiku motīvu un tipu rādītāja izstrāde" (Nr. 1.1.1.2/VIAA/1/16/193). Izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta apakšprogramma 05.04.00 "Krišjāņa Barona Dainu skapis" atbalstu.