EN in English

Pasākums "Zīlēt, pareģot. Solīt laimi man…"

2017. gada 20. janvārī plkst. 18.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notiks tematiskais pasākums "Zīlēt, pareģot. Solīt laimi man…", kas sniegs praktisku ieskatu, kā "ielūkoties nākotnē" ar 19./20. gadsimta mijas zīlēšanas metodēm. Pasākums ir LNB 1. stāvā apskatāmās izstādes "Pēcskaņas. Populārā kultūra 19. un 20. gadsimta mijā Latvijā" saistīta daļa. Rīko – LNB un Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūts (LU LFMI). Dalība bez maksas.

Lūdzam elektroniski reģistrēt savu dalību: http://ej.uz/Zilesana_pieteikties

Pasākuma laikā klātesošie varēs iepazīties ar divām senām zīlēšanas metodēm – zīlēšanu ar kārtīm un punktirēšanu – un LU LFMI speciālistu pavadībā tās izmēģināt.

Izstāde "Pēcskaņas. Populārā kultūra 19. un 20. gadsimta mijā Latvijā" aplūko populārās kultūras iezīmes modernizācijas laikmetā – tā dēvētajā fin de siècle periodā. Ekspozīcija iezīmē šī perioda masu patēriņa preces, notikumus, modi, populāro literatūru, lielus un plašām sabiedrības masām paredzētus kultūras un izklaides produktus un pasākumus ar materiālās kultūras palīdzību un konkrētiem priekšmetiem. Šeit tiek atklāta 19. un 20. gadsimta mija Latvijā kā laiks, kurā norisinās modernās, emancipētās sabiedrības veidošanās.

Izstādē skatāmi priekšmeti no LNB, Rakstniecības un mūzikas muzejs (RMM), Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja, Latvijas Fotogrāfijas muzeja, Valmieras Novadpētniecības muzeja, Eduarda Treimaņa-Zvārguļa ģimenes un citām privātām kolekcijām.

Izstāde būs apskatāma līdz 2017. gada 20. februārim.

Pēdējo reizi labots: 24.01.2017 11:52:02