EN in English

Notiks starptautisks simpozijs "Eduards Erdmanis – mūziķis starp divām pasaulēm"

Šī gada 7. un 8. septembrī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) notiks vācbaltu pianistam, komponistam un pedagogam Eduardam Erdmanim veltīts starptautisks simpoziju "Eduards Erdmanis – mūziķis starp divām pasaulēm", kurā ar referātiem piedalās LU LFMI vadošie pētnieki.

Ilze Šarkovska-Liepiņa 7. septembrī plkst. 11.00 referēs par tematu "Fin de siѐcle un gadsimtu mija: mūzikas dzīve Rīgā", savukārt Arnolds Klotiņš 8. septembrī plkst. 10.15 – "Eduards Erdmanis kara gadu koncertos Rīgā un Latvijas mūziķu skatījumā". Simpoziju organizē JVLMA sadarbībā ar Eduarda Erdmaņa biedrību (Eduard-Erdmann-Gesellschaft). Vācijā. Tajā piedalās zinātnieki no Austrijas, Latvijas, Šveices un Vācijas.

Eduards Erdmanis (1896–1958) ir Cēsīs dzimis, līdz 19 gadu vecumam Rīgā, pēc tam Vācijā izglītojies un turienes mūzikas augstskolās docējis ievērojams sava laika pianists un modernisma komponists. Simpozija ietvaros 8. septembrī 18.00 Mūzikas akadēmijā notiks divu ievērojamu cēsinieku Eduarda Erdmaņa un Alfrēda Kalniņa mūzikas koncerts.

Pilna simpozija programma (PDF) pieejama – JVLMA mājaslapā.

Pēdējo reizi labots: 05.09.2017 07:31:36