EN in English

Teātra nodaļas pētnieces piedalījās konferencē Londonā

2018. gada 28. aprīlī Londonas Starpdisciplinārajā pētniecības centrā (London Centre for Interdisciplinary Research) notika starptautiskā zinātniskā konference "Somewhere in Between: Borders and Borderlands", kurā ar priekšlasījumiem uzstājās LU LFMI Teātra, mūzikas un kinomākslas nodaļas zinātniskās asistentes Ieva Rodiņa un Dita Jonīte.

Ieva Rodiņa prezentēja tēmu "Uz robežas starp nostalģiju un kultūras traumām: Padomju laika mantojums jauno Latvijas teātra mākslinieku darbos". Referētā, par piemēru izraugoties Justīnes Kļavas lugu "Dvēseļu utenis" un "Jubileja ‘98" iestudējumus, tika analizētas stratēģijas, kā par padomju laiku un tā atstātajiem nospiedumiem sabiedrībā savos skatuves darbos reflektē jaunākās paaudzes latviešu teātra mākslinieki, kas dzimuši 20.gs. 80. gadu beigās/ 90. gadu sākumā un paši Padomju Savienībā nav dzīvojuši.

Dita Jonīte savā priekšlasījumā salīdzināja procesus dejas teātrī Rietumos un Austrumos, fokusējot uzmanību uz jautājumiem par atvērtību visdažādāko kultūru tradīcijām un savas identitātes nosargāšanu mūsdienu pasaulē. Kā piemērs tika izmantots Olgas Žitluhinas radošais un institucionālais darbs salīdzinājumā ar beļģu horeogrāfes Annes Terezas de Keersmakeres radošās dzīves redzamākajām aktivitātēm.

Sesijas "Blurring Borders and Boundaries in Art" ("Sapludinot robežas mākslā") dalībnieki secināja, ka mākslā robežas tiek pārvarētas, satiekoties dažādām mākslas formām, žanriem, iedvesmas avotiem, kamēr sociālpolitiski robežas pastāv pat 21. gadsimta globālajā pasaulē.

Konferences programma lejupielādējama šeit: http://borders.irf-network.org/programme-2/

Pēdējo reizi labots: 10.05.2018 07:51:59