EN in English

Atklāta akcija "Skandē Veidenbaumu!". FOTO

2017. gada 1. septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ātrijā tika atklāta interaktīva dzejas ieskaņošanas akcija "Skandē Veidenbaumu!". Pasākumā, kas bija arī kā viens no pirmajiem Dzejas dienu programmā, piedalījās LNB direktors Andris Vilks un LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta (LU LFMI) direktore Dace Bula, akcijai izdošanos vēlēja Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs Arno Jundze, LNB sabiedrisko attiecību vadītājs Augusts Zilberts, pirmie akcijas vēstnieki bija arī dzejnieki Artis Ostups, Raimonds Ķirķis un Lauris Veips. Pēc atklāšanas savu Veidenbauma dzejoļa "Virs zeme nav taisnības" skandējumu ieskaņoja arī LR Kultūras ministre Dace Melbārde.

Jau ziņots, ka interaktīvā dzejas ieskaņošanas akcija "Skandē Veidenbaumu!" norisināsies līdz pat 30. novembrim. Īpaši akcijai izveidota audioierakstu kabīne jeb "Veidenbauma studija”" kurā ikviens aicināts izvēlēties kādu Eduarda Veidenbauma dzejoli, nolasīt to skaļi un ierakstu saglabāt kā simbolisku atzinību 19. gadsimta beigu latviešu dzejas zvaigznei!

Piedalīties akcijā iespējams ne tikai apmeklējot "Veidenbauma studiju" LNB, bet arī no mājām – ikviens varēs veikt audioierakstu savā datorā vai mobilajā ierīcē un augšupielādēt akcijas vietnē lasi.literatura.lv no 5. septembra. Šajā vietnē būs iespēja sekot statistikai, lai noskaidrotu akcijas populārāko Eduarda Veidenbauma dzejoli, kā arī balsot par sev tīkamāko dzejas skandējumu.

Audiokabīne ir arī daļa no mūsdienu kultūras foruma "Baltā nakts" programmas www.baltanakts.lv/skande_Veidenbaumu.

Akciju organizē LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts ES ERAF finansētā projektā “Stiprinot zināšanu sabiedrību” (Nr. 1.1.1.1/16/A/040) ietvaros. Projekta mērķis ir izstrādāt virtuālu pētniecības un sabiedrības iesaistes laboratoriju un informācijas analīzes rīkus pētījumu veikšanai digitālajās humanitārajās zinātnēs, iesaistīt sabiedrību kopīgu zināšanu radīšanā un padarīt publiski brīvi pieejamu, ērti lietojamu apjomīgu kultūras datu kopumu pētniecībai un vispārējai izziņai.

Akcijas sadarbības partneri: Latvijas Nacionālā bibliotēka. Finansiāli atbalsta arī Rīgas dome un Rakstnieku savienība.

Pēdējo reizi labots: 05.09.2017 07:47:58