EN in English

Mūslaiku kalendārs: palīdziet izpētīt!

Kāds ir Latvijas iedzīvotāju dzīves ritms 21. gadsimtā? Kā tajā mijas parastas darbdienas ar dienām, kurās uzvedamies kā īpaši – tādēļ, ka tāds datums, tādēļ, ka katru gadu šai laikā… Kurus no svētkiem – valsts, baznīcas, tradicionālās gadskārtas – iekļaujam savos personiskajos kalendāros? Kādus svētkus un atzīmējamas dienas ieviešam paši? Cik lielā mērā mūsu gaitas ietekmē ikgadēji kultūras, sporta vai vietējās kopienas pasākumi? Vai un kā tiek svinētas dzimšanas un vārda dienas, kāzu jubilejas? Kā tiek sagaidīts Jaunais gads?

Latviešu folkloras krātuves (LFK) pētnieku grupa uzsāk projektu, lai izzinātu kalendāra paradumus mūsdienu Latvijā. Tas būs pētījums virtuālajā etnogrāfijā, jo lielākā daļa datu tiks iegūta tiešsaistē. Sekojiet līdzi jaunumiem LFK mājaslapā un iesaistieties! Gaidīsim Jūsu atbildes uz aktuālo jautājumu "LFK jautā"; pirmo uzdosim jau 8. martā – Starptautiskajā sieviešu dienā.

Vietnē "Mūslaiku kalendārs" projekta izstrādes gaitā parādīsies arī plašākas aptaujas par atsevišķām kalendārajām praksēm. Tur arī ievietosim rīku katra pētījuma dalībnieka individuālā kalendāra atveidei. Piedalieties, kļūstiet par pētījuma dalībniekiem!

Pētījums noris ERAF finansētā projektā "Stiprinot zināšanu sabiedrību; starpdisciplināras pieejas digitālā kultūras mantojuma radīšanā" (Nr. 1.1.1.1/16/A/040). Projektu veic LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts. Mūsu sadarbības partneris šai projektā ir portāls delfi.lv, kurš mūs atbalstīs, veicot aptaujas akcijā "Aculiecinieks".

Foto: Ieva Tihovska

"Mūslaiku kalendāra" pētnieki: Dace Bula, Rita Treija, Digne Ūdre, Aigars Lielbārdis

Pēdējo reizi labots: 07.03.2017 08:25:40