EN in English

Latviešu folkloras krātuves pētnieki konferencē Viļņā

No 17. līdz 19. oktobrim Lietuvas Literatūras un folkloras institūtā Viļņā norisināsies starptautiska zinātniska konference "History, Memory, and Archives: Sensitive Issues" ("Vēsture, atmiņa un arhīvi: aktuālas problēmas"), kas veltīta Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Somijas simtgadei. Konferencē piedalīsies 40 dalībnieki no 14 valstīm.

Tostarp, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuves pētnieki – Baiba Krogzeme-Mosgorda ar referātu The Memory Album Collection in the Archives of Latvian Folklore: Creation and Presentation , Rita Treija (Personal Archives to Build a Disciplinary History), Māra Vīksna un Elvīra Žvarte (Diaries in the Archives of Latvian Folklore), Justīne Jaudzema (Interpretation of Archive Materials: Making a Song Repertoire), Elīna Gailīte (The Role of Harijs Sūna in the Development of the Choreography Genre at the Archives of Latvian Folklore) un Sanita Reinsone.

Tradicionālo kultūras arhīvu izveide un aizsargājamo materiālu uzkrāšana ir būtisks faktors nacionālās identitātes veidošanā un pilnveidošanā, tomēr arhīvu darbā pastāv daudz aktuālu problēmu, kas tiks aplūkotas konferencē: arhīvi un nacionālā identitāte: vēsturiskā un mūsdienu perspektīva; arhivēšanas politika dažādiem periodiem: iekļaušana un noraidīšana / cenzūra; sensitīvas vielas uztveršana, dokumentēšana un arhivēšana: gadījumu izpēte; arhīvi un atmiņas dizains; folkloras, folkloras un dzīvo tradīciju arhivēšanas problēmas; arhīvi informācijas sabiedrībā: jaunas digitālās laikmeta iespējas; individuālais ieguldījums arhīva izveidē; arhīvi kā saite uz pagātni un tilts uz nākotni.

Konferences programma pieejama ŠEIT.

Konference tiek rīkota projekta "The Network of Nordic and Baltic Tradition Archives" ietvaros, kuru koordinē LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts.

Pēdējo reizi labots: 16.10.2018 10:00:17