EN in English

Atklās izstādi par mūsdienu Latvijas zinātnieku sasniegumiem

Piektdien, 31. augustā, plkst. 13.30 lidostas "Rīga" Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Biznesa informācijas centrā "Magnetic Latvia" notiks Latvijas zinātnes mēnesim veltīts izstādes "Zināt! Tas ir Latvijas dabā" atklāšanas pasākums. Mēneša garumā lidostas "Rīga" apmeklētājiem būs iespēja uzzināt par mūsdienu Latvijas zinātniekiem un viņu sasniegumiem.

Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu izstādi veidoja, lai Latvijas simtgadē suminātu Latvijas zinātnes spēku un daudzveidību. Viena no zinātnes kalendāra izstādes galvenajām varonēm ir arī LU LFMI vadošā pētniece, folkloriste Sanita Reinsone.

Zinātnes kalendāra izstādes pārējie varoņi ir zinātnieki Inese Čakstiņa, Dainis Ruņģis, Jānis Karušs, Dagnija Loča, Ilze Matīse-Vanhoutana, Ilze Dimanta, Arnis Cīrulis, Kārlis Agris Gross, Solvita Strāķe, Gatis Krūmiņš un Agris Ņikitenko.

Izstādes atklāšanas laikā būs iespēja satikt kalendārā iekļautos zinātniekus un iepazīties ar viņu darbu tuvāk. Izstāde būs aprīkota ar LIAA un Ekonomikas ministrijas rīkotā Eksporta un inovācijas balvas ieguvēja Overly papildinātās realitātes tehnoloģiju, ar kuras palīdzību katram interesentam būs iespējams ielūkoties zinātnieka video stāstā un labāk izprast viņu pārstāvētos pētījumus un zinātnes jomas. Visa mēneša garumā lejupielādējot aplikāciju, var burtiski "atdzīvināt" izstādē apskatāmos portretu. Šī gada laikā zinātnieku video stāstus aplikācijā noskatījušies vairāk nekā 5000 cilvēki.

Izstāde tika veidota, gatavojoties šī gada vērienīgākajam Latvijas zinātnes notikumam - IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresam, kas norisinājās šī gada jūnijā un pulcēja vairāk nekā 750 dalībnieku no 24 valstīm.

Pēdējo reizi labots: 29.08.2018 19:36:27