EN in English

Dzejas dienas Raiņa un Aspazijas mājā

2018. gada 11. septembrī plkst. 15.00 Raiņa un Aspazijas mājā, Rīgā, Baznīcas ielā 30 notiks zinātniskie lasījumi "Ieskats Dzejas dienu vēsturē". Tajos tiks sniegts ieskats vēstures dokumentos, kuri glabājas nemateriālā kultūras mantojuma krājumā, kā arī privātos arhīvos. Uzrunu teiks Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs Arno Jundze.

Pārdomās dalīsies pētnieki, bijušās Rakstnieku savienības amatpersonas, dzejnieki un rakstnieki: LU LFMI pētniece Madara Eversone, literatūrzinātnieks Ilgonis Bērsons, dzejnieces Lija Brīdaka un Velta Kaltiņa, rakstnieks Roalds Dobrovenskis un Raiņa un Aspazijas mājas (MMA) galvenā speciāliste Gaida Jablovska.

Dzejas dienu aizsākums ir Raiņa 100 dzimšanas dienas atcere 1965. gada septembrī. Tā tika svinēta plaši un daudzveidīgi: Latvijas bibliotēkās, teātros, kultūras namos, mācību iestādēs, uzņēmumos, dzejnieka dzīves vietās un muzejos. Pasākumos piedalījās ne tikai latviešu literāti, bet arī pārstāvji no PSRS republikām un ārzemēm. Rakstniecības un mūzikas muzeja krājuma materiālos redzam sabiedrībā atpazīstamus dzejniekus, rakstniekus gan pie Raiņa pieminekļa, gan dzejnieka atdusas vietā Raiņa kapos. Kuplais klausītāju loks liecina par ieinteresētību piedalīties, redzēt un dzirdēt. Varbūt tā bija neapzināta vēlme pēc tautas kopības sajūtas?

Dzejas, arī atdzejas skanējums aktualitāti nav zaudējis vairāk nekā 50 gadus.

Ir mainījusies dzejnieku un klausītāju komunikācijas formas, tikšanās vietas, bet septembrī pāri Latvijai pāršalc dzejas vārsmas.

Pasākumu organizē un atbalsta Latvijas Rakstnieku savienība, Raiņa un Aspazijas māja (MMA), VKKF.

Pēdējo reizi labots: 04.09.2018 12:33:53