EN in English

Viņpus mūzikas. Latvijas romu vēsture publiskajos un privātajos arhīvos

Ceturtdien, 26. septembrī plkst. 19:00 etnomuzikoloģe, LU LFMI LFK pētniece Ieva Tihovska Žaņa Lipkes memoriālā stāstīs par Latvijas romu pētniecību pasākumā "Viņpus mūzikas. Latvijas romu vēsture publiskajos un privātajos arhīvos". Dodoties lauka pētījumos, Ieva Tihovska atklājusi, ka tradicionālās mūzikas un dejas studijas cieši saistītas ar mazāk zināmajiem personīgajiem stāstiem un fotogrāfijām – ar pirmskara laika atmiņām, ģimenes vēsturi, Latvijas romu iznīcināšanu, pēckara ikdienu un svētkiem.
Ieva Tihovska ir grāmatas "Īsta čigānu mūzika. Autentiskums un etniskums Latvijas čigānu (romu) mūzikā" (LU LFMI, 2017) autore un pēta arī biedrības "Čigānu draugs" un romu kultūras dzīves vadītāja Jāņa Leimaņa darbību 1920. – 1930. gados. Pētniece sniegs ieskatu pilotprojektā "Latvijas romu vēsture fotogrāfijās" par Latvijas romu ģimeņu fotoarhīviem un stāstiem, kurus izdevies pierakstīt, kopīgi pētot ģimeņu fotogrāfijas. Šī projekta publiskā daļa ir Facebook grupa "Latvijas romu vēsture fotogrāfijās".
Seminārs ir daļa no Ievas Tihovskas pēcdoktorantūras pētījuma Digitālie resursi, politika un Latvijas mazākumtautību kultūras "redzamība" (pētniecības pieteikuma numurs 1.1.1.2/VIAA/1/16/220).

Pēdējo reizi labots: 23.09.2019 22:26:40