EN in English

Siltas zemes festivāls "Materia botanica"

7. martā komūnbārā "Hāgenskalna komūna" notiks viena vakara festivāls, kas veltīts latviešu rakstnieces Ingas Žoludes romāniem "Silta zeme" un "Materia botanica". Romānu teksts lielā mērā balstās uz dienasgrāmatām, tāpēc festivālā par dienasgrāmatu fenomenu miniatūru lekciju nolasīs literatūrzinātniece, LU LFMI vadošā pētniece Eva Eglāja-Kristsone.

Romāns "Silta zeme" tika izdots 2008. gadā izdevniecībā "Dienas Grāmata", un pēc desmit gadiem, 2018. gadā, klajā tika laists romāna turpinājums ar nosaukumu "Materia botanica".

Vakara gaitā romānu autore Inga Žolude lasīs romāna fragmentus, bet par "Siltas zemes" un "Materia botanica" fenomenu, tekstiem, tēliem, atmiņām, leģendām reflektēs izdevniecības "Dienas Grāmata" vadītāja un galvenā redaktore Dace Sparāne-Freimane, abu romānu redaktors Arvis Kolmanis, "Siltas zemes" grāmatas mākslinieks Jānis Indāns, Katrina Idu Krezina stāstīs par romāna "Silta zeme" tulkošanas procesu franču valodā.

Savus darbus ar domu par siltu zemi lasīs rakstnieki un dzejnieki Māris Bērziņš, Rihards Bargais, Kristine Ulberga, Ilmārs Šlāpins Andra Manfelde, Madara Gruntmane, Ērika Bērziņa, Osvalds Zebris, Haralds Matulis, Elvīra Bloma, Raimonds Ķirķis un citi.

Savukārt Agnese Rutkēviča un Madara Rutkēviča, Elizabete Liepiņa un Anna Vilāne, kā arī Anda Lāce uzstāsies ar tēmai veltītām performancēm.

Vakara apmeklētāji aicināti uzdot jautājumus, dalīties savā pieredzē par abu romānu lasīšanu un nozīmi savā dzīvē. "Siltas zemes" festivālu vadīs Henriks Eliass Zēgners.

Pēdējo reizi labots: 28.02.2019 10:05:49