EN in English

Sarunu cikla "Stāsta otra puse" maija saruna "Rakstnieks trimdā – pašizpausme vai latvietības saglabāšana"

Rakstnieks trimdā

15. maijā plkst. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Draugu telpā (1. stāvā) LNB Atbalsta biedrība aicina uz sarunu cikla "Stāsta otra puse" maija sarunu "Rakstnieks trimdā – pašizpausme vai latvietības saglabāšana". Tā veltīta trimdas literatūrai.

Sarunas viesi būs trimdas latviete, valodniece un dzejniece Lalita Muižniece, trimdas latvietis, filologs, rakstnieks un Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs, literatūrzinātniece, LU LFMI vadošā pētniece Inguna Daukste-Silasproģe. Sarunu vadīs kultūras žurnāliste Liega Piešiņa.

"Rakstnieks trimdā – pašizpausme vai latvietības saglabāšana" būs par trimdas lappusi latviešu literatūrā, meklējot atbildes uz jautājumiem: kas veicināja nepieciešamību rakstīt svešumā, kāda ir trimdas literatūras loma valodas, identitātes, atmiņas un latvietības saglabāšanā, kam rakstīja trimdas rakstnieks, kā caur literatūru izpaužas tautas vēsture.

Ciklā "Stāsta otra puse" sarunas ir par un ap grāmatām un to autoriem, vēsturiskām un aktuālām tēmām, kas atspoguļotas literārajos darbos, atrodamas LNB krājuma bagātībā vai saistās ar rakstnieka personību. Sarunu mērķis ir atrast un pulcēt domubiedrus un bibliotēkas draugus, rosināt jēgpilni domāt un atklāt līdz šim nezināmo un nedzirdēto jeb katra stāsta "otru pusi".

Sarunu cikla tikšanās notiek reizi mēnesī LNB Draugu telpā. Pasākumi ir bez maksas un tajos var piedalīties ikviens interesents. Lai elektroniski saņemtu informāciju par turpmākajām "Stāsta otra puses" sarunu tēmām un norises laikiem, aicinām pieteikties gaisma@gaisma.lv.

Pēdējo reizi labots: 06.05.2019 20:28:37