EN in English

Sanita Reinsone piedalīsies sarunu ciklā "Stāsta otra puse"

Stāsta otra puse

Ciklā "Stāsta otra puse" sarunas būs par un ap grāmatām un to autoriem, vēsturiskām un aktuālām tēmām, kas atspoguļotas literārajos darbos, atrodamas LNB krājuma bagātībā vai saistās ar rakstnieka personību.

Pirmā saruna "Neredzamais karš jeb maz zināmais par pretošanās kustību Latvijā" notiks 27. februārī plkst. 17.00. Tā būs veltīta Latvijas nacionālo partizānu kustības jeb mežabrāļu un mežamāsu atspoguļojumu latviešu literatūrā. Sarunā piedalīsies Vilis Seleckis, LU LFMI LFK vadošā pētniece Sanita Reinsone un Māris Rungulis - grāmatu autori, kuri savos literārajos darbos iekļāvuši šo Latvijas vēstures posmu - partizānu karu pret Padomju Savienību. Uz pasākumu aicināts arī vēsturnieks un Rubeņu fonda vadītājs Andrejs Ķeizars - kādreizējais LNB direktors, kurš Kurzemes pusē izveidojis divus pretošanās kustības muzejus un partizānu bunkurus. Sarunu vadīs kultūras žurnāliste Liega Piešiņa.

Sarunā klātesošajiem būs iespēja dzirdēt, kā mežabrāļu un mežamāsu tēma atspoguļota literārajos darbos, apspriest partizānu kara atstātās pēdas Latvijas vēsturē, diskutēt, kā šīs liecības nododamas tālāk jaunajai paaudzei, vai un kādas jēgpilnas atziņas un mācības nākamībai tās var sniegt.

Sarunu cikla "Stāsta otra puse" tikšanās notiks reizi mēnesī LNB Draugu telpā, informācija par tām būs pieejama mājas lapā www.gaisma.lv, LNB Atbalsta biedrība Facebook kontā un LNB Draugu telpā. Pasākumi ir bez maksas un tajos var piedalīties ikviens interesents. Vietu skaits ierobežots, tāpēc aicinām iepriekš pieteikties, rakstot uz adresi gaisma@gaisma.lv.

Pēdējo reizi labots: 20.02.2019 16:09:19