EN in English

Rīgā norisināsies seksualitātei un dzimtei veltīta zinātniska konference

Šā gada 7. un 8. jūnijā Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūts, LGBT un viņu draugu apvienība "Mozaīka" un Latvijas Nākotnes forums rīko starptautisku zinātnisku konferenci "Queer Narratives in European Cultures: Subjectivity, Memory, Nation" (Kvīru stāstījumi Eiropas kultūrās: subjektivitāte, atmiņa, nācija), kas notiks 7. jūnijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un 8. jūnijā Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā. Konferences darba valoda ir angļu.

Ar priekšlasījumiem konferencē uzstāsies lūgtie referenti: Oksfordas Universitātes profesors Dens Hīlijs (Dan Healey) un Londonas Ekonomikas un Politikas zinātnes augstskolas pētnieks Lukašs Šulcs (Lukasz Szulc), kā arī igauņu mākslinieks Jānuss Samma (Jaanus Samma). Konferencē dalību apstiprinājuši 15 pētnieki no dažādām valstīm, plaši pārstāvēti arī Latvijas zinātnieki, kas strādā ar dzimtes un seksualitātes tēmām.

7. jūnijā plkst. 19:30 konferences ietvaros notiks diskusija "Zilie pēc sarkanā: attieksme pret homoseksuāļiem postsociālisma valstīs" Kaņepes kultūras centrā. Šo dzimtes un seksualitātes problēmām veltīto diskusiju vadīs žurnāliste, grāmatas "Pagrīdes citādība" autore Rita Ruduša.

Konference notiek ar Valsts kultūrkapitāla fonda, Rozas Luksemburgas fonda, Latvijas Laikmetīgās mākslas centra un Latvijas Nacionālās bibliotēkas atbalstu.

Plašāka informācija: http://lulfmi.lv/en/queer2018

Attēls: Jaanus Samma NSFW. A Chairman’s Tale. Props. 2015. Photo by Reimo Võsa-Tangsoo

Pēdējo reizi labots: 01.06.2018 08:56:32