EN in English

Reformācijai – 500: starptautiska starpdisciplināra konference "Reformācija mūsdienu pasaulē"

Latvijas Universitātē (LU) 2017. gada 17. martā visas dienas garumā notiks Reformācijas 500 gadu jubilejai veltīta starptautiska starpdisciplināra konference "Reformācija mūsdienu pasaulē", kurā sarunā par Reformāciju iesaistīsies trīs dažādu zinātnes disciplīnu – vēstures, pedagoģijas un teoloģijas – perspektīvas. Konferencē piedalīsies arī LU LFMI vadošais pētnieks Pauls Daija ar referātu "Reformācija un tautas apgaismība latviešu 18. un 19. gs. mijas literārajā kultūrā".

Konferences programma pieejama: šeit

Dalība konferencē bez maksas.

Valodas plenārsēdē: latviešu, vācu, angļu; darba grupās: latviešu, vācu.

Lūgums konferencei reģistrēties elektroniski līdz 6. martam.

Konferences darba grupas sēde "Reformācija izglītībai un audzināšanai" norisināsies 17. martā plkst. 14.00 – 16.00 LU Bibliotēkas konferenču zālē (Kalpaka bulv. 4). Sēdi vadīs LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes prof. emer. Dr. Aīda Krūze. Darba grupas dalībnieki saņems sertifikātu.
Informācija par Reformācijas jubilejas svinību ietvaros notiekošajiem pasākumiem apkopota šeit - kalendārā.

Dienu pirms starpdisciplinārās konferences Latvijas Universitāte un Vācu Evanģēliski Luteriskā baznīca Latvijā 2017.gada 16. martā aicina uz muzikālu lasījumu "Lutera kundze" LU Mazajā aulā plkst. 18.00.

Savukārt LU Pedagoģijas vēstures muzejā Anniņmuižā (Jūrmalas gatve 76) līdz 31. martam būs skatāma izstāde “Reformācija un tautas izglītība Latvijā”.


Šogad aprit 500 gadi kopš Mārtiņš Luters 1517. gadā, kā vēsta leģenda, pienagloja 95 tēzes pie Vitenbergas baznīcas durvīm (lai gan patiesībā tēzes visdrīzāk tika izplatītas pa pastu). Šis notikums tradicionāli tiek uzskatīts par aizsākumu Reformācijai – plašām pārmaiņām baznīcā un sabiedrības dzīvē kopumā, kas no šī brīža pārņēma Eiropu, tostarp Latvijas teritoriju.
Reformācijas 500 gadu jubilejas svinības šogad notiek visā pasaulē. Lai atzīmētu šo gadadienu Latvijā, tiek plānots un organizēts plašs kultūras un zinātnes pasākumu loks, kas ikvienam interesentam piedāvās iespēju iepazīties ar Reformācijas vēsturi Latvijā, tās ietekmi uz Latvijas kultūras attīstību, kā arī pārdomāt Reformācijas aktualitāti šodien.

Pēdējo reizi labots: 06.03.2017 12:48:31