EN in English

Pasākums "8 ½ grāmatas". FOTO

2017. gada 25. februārī Ķīpsalā "Latvijas Grāmatu izstādē 2017" notika Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta (LU LFMI) gadskārtējais pasākums "8 ½ grāmatas" – ar atskatu uz 2016. gadā paveikto.

Pasākumā piedalījās LU LFMI pētnieki, prezentējot četras 2016. gadā izdotās grāmatas – Anitas Rožkalnes monogrāfiju "Kārļa Zariņa burvju aplis", Anitas Vaivades pētījumu "Nemateriālais kultūras mantojums starptautiskajās un Latvijas tiesībās", kā arī divas ārzemēs izdotās grāmatas – Benedikta Kalnača monogrāfiju "20th Century Baltic Drama: Postcolonial Narratives, Decolonial Options", par kuru nupat saņemts Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidenta Atzinības raksts, un Kārļa Vērdiņa un Jāņa Ozoliņa sastādīto grāmatu "Queer Stories of Europe".

Pasākumu vadīja profesors Dr. sc. ing. Egils Stalidzāns – "Laiks Ziedonim 2016" laureāts zinātnē nominācijā "Taureņu uzbrukums". Savukārt LU LFMI vokāli instrumentālais ansamblis – Aigars Lielbārdis, Elvīra Žvarte, Jānis Ozoliņš un Ieva Tihovska – priecēja klausītājus ar dziesmām, kuru vārdu autors ir pērnā gada jubilārs Edvards Treimanis-Zvārgulis.

Tāpat arī apmeklētājiem bija iespējams piedalīties institūta apgāda ikgadējā loterijā un noskatīties žurnāla "Letonica" jaunāko reklāmu, kas apskatāma šeit.

Pēdējo reizi labots: 06.03.2017 12:48:57