EN in English

Jaunāko teātra pētījumu atspoguļojums Latvijas medijos

Ar jaunāko Latvijas teātra vēstures pētījumu “Neatkarības laika teātris. Latvijas teātra parādības un personības gadsimtu mijā un 21. gadsimtā” Latvijas Radio 1 raidījuma “Kultūras Rondo” klausītāji tika iepazīstināti jau decembrī. Uzreiz pēc grāmatas iznākšanas radio studijā viesojās projekta vadītāja, teātra pētniece un kolektīvās monogrāfijas redaktore Edīte Tišheizere. Arī Latvijas Televīzijā drīz pēc tam Kultūras ziņās jauniznākušajai grāmatai tika veltīts sižets, savukārt šā gada janvāra sākumā Edīte Tišheizere tika aicināta uz sarunu par jauno pētījumu Latvijas Radio 3 programmā “Klasika”.

Šajā mēnesī raidījums “Kultūras Rondo” veidojis jaunajai monogrāfijai veltītu sižetu sēriju. Katrā no sērijām aplūkota viena no pētījumā tuvāk analizētajām personībām, dodot vārdu visām četrām pētījumā iesaistītajām autorēm. Par scenogrāfu Andri Freiberu un viņa skolu sarunājās Edīte Tišheizere un mākslinieks Reinis Suhanovs; par horeogrāfes Olgas Žitluhinas ieguldījumu laikmetīgās dejas attīstībā stāstīja Dita Jonīte; par vienu no jaudīgākajiem mūsu teātra režisoriem Viesturu Kairišu savās atziņās dalījās Lauma Mellēna-Bartkeviča, bet par režisoru Vladislavu Nastavševu sērijas noslēguma sižetā runāja Ieva Rodiņa.

Janvāra vidū Edīti Tišheizeri uz sarunu aicināja arī laikraksts “Latvijas Avīze”.

Visas LU LFMI izdotās grāmatas iespējams iegādāties arī internetā vai sazinoties ar apgāda vadītāju Unu Balodi (cena LU LFMI 20,- eiro).

Attēlā: autores Edīte Tišheizere un Dita Jonīte ar pirmajiem grāmatas eksemplāriem rokās.


Pēdējo reizi labots: 02.02.2021 06:58:22