EN in English

Notiks praktiskais seminārs "Opening the Trilogy: Folklore Taxonomies & Annotated Texts for Reproducible Research"


Šī gada 20. jūnijā Starptautiskās folkloras naratīvu pētniecības biedrības kongresa ietvaros (https://en.lfk.lv/isfnr2024) Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra Dabas mājā notiks digitalhumanities.lv seminārs, kas top sadarbībā ar CLARIN-LV un DARIAH-EU. To vadīs neatkarīgais pētnieks Džošua Hagedorns (ASV). Praktiskais seminārs būs jo īpaši noderīgs folkloras pētniekiem, un tā uzmanības centrā būs darbs ar tekstu korpusiem.

Semināra dalībniekiem paredzēta aktīva līdzdarbošanās, līdz ar to būs nepieciešams portatīvais dators un iepriekšēja sagatavošanās, instalējot nepieciešamo programmatūru. Lai piedalītos šajā seminārā, priekšzināšanas nav nepieciešamas.

Seminārs norisināsies tikai klātienē angļu valodā.

Semināra nosaukums: "Opening the Trilogy: Folklore Taxonomies & Annotated Texts for Reproducible Research"

Apraksts:

Understanding the basic elements of folk narrative (i.e. motifs and motif-sequences) has historically been done using documents or privately-maintained datasets. In order to enable research replication and machine learning applications, a common repository of taxonomic data and text corpora is needed. We developed the Trilogy repository to serve this purpose for folklore researchers in the digital humanities. At the end of the workshop session, attendees will be able to:

Instrukcija dalībniekiem, kā sagatavoties semināram: https://github.com/j-hagedorn/trilogy_workshop

Norises vieta: LU Akadēmiskā centra Dabas māja, Dextrum I Auditorija (Jelgavas iela 1, Rīga).

Semināra norises laiks:

1. daļa: 10:30–12:30
2. daļa: 13:40–15:40

Reģistrācija: https://forms.gle/MFFqYEb52BSWWLis8


Seminārs tiek organizēts 19. ISFNR kongresa "Folk Narratives in the Changing World" ietvaros un ar projekta “Atvērtas un FAIR principiem atbilstīgas digitālo humanitāro zinātņu ekosistēmas attīstība Latvijā” (VPP-IZM-DH-2022/1-0002) atbalstu.

Pēdējo reizi labots: 06.06.2024 17:26:48