EN in English

Notiks konference "Digitālās humanitārās zinātnes Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs"

Šonedēļ digitālajā vidē notiks konference "Digitālās humanitārās zinātnes Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs" (DHN2020), ko organizē LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts, Latvijas Nacionālā bibliotēka un LU Matemātikas un informātikas institūta Mākslīgā intelekta laboratorija. DHN ir nozīmīgākā Ziemeļeiropas konference, kas veltīta digitālajai pētniecībai. Tā norit jau piekto gadu un šoreiz tiek organizēta Rīgā. Tās īpašie viesi būs Ūmejas Universitātes (Zviedrija) profesore, mākslīgā intelekta sociālo un ētisko aspektu speciāliste Virdžīnija Dignama (Virginia Dignum), Kembridžas Universitātes (Apvienotā Karaliste) Sabiedrības lēmumu pieņemšanas laboratorijas pētnieks Jons Rozenbēks (Jon Roozenbeek), Islandes Universitātes profesors, digitālās folkloristikas pētnieks Terijs Gunels (Terry Gunnell), kā arī Latvijas Universitātes (LU) Uztveres un kognitīvo sistēmu laboratorijas vadītājs profesors Jurģis Šķilters. Konferences pamatprogrammā iekļauti vairāk nekā 60 referāti un 20 akadēmisko plakātu prezentācijas, tāpat arī 7 darbnīcas, kas atklās konferences notikumu sēriju jau rīt.

Konferencē tiks skatīti tādi jautājumi kā digitāli radītā kultūras mantojuma izpēte un saglabāšana; digitālā vēstures un folkloras pētniecība; digitālo pieeju izmantošana mazo un apdraudēto valodu un kultūru pētniecībā un revitalizācijā; sabiedrības iesaiste pētniecībā un kultūras resursu veidošanā; dabīgās valodas apstrāde; datorlingvistika; ziņu arhīvi; tīmekļa datu saglabāšana; pētniecības datu saglabāšana; digitālie pakalpojumi atmiņas institūcijās.
Līdzās humanitāro zinātņu problemātikai konferences DHN2020 fokusā šogad ir arī digitālā pētniecība sociālajās zinātnēs, datu žurnālistika, digitālo mediju studijas, digitālo iespēju izmantojums politikas un sabiedrības izpētē, viltus ziņas, digitālais aktīvisms, lielie dati un mediju uzraudzība.

Darba valoda visos konferences pasākumos – angļu.

Atbalsta Ziemeļu ministru padomes birojs Latvijā un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Konferences vietnes tīmeklī:

http://dig-hum-nord.eu/conferences/dhn2020/

https://www.facebook.com/DHN2020/

https://twitter.com/DHiNorden

Ar šo starptautisko konferenci tiek atklāts projekts "Humanitāro zinātņu digitālie resursi: integrācija un attīstība" (Nr. VPP-IZM-DH-2020/1-0001), kas tiek īstenots Valsts pētījumu programmas "Humanitāro zinātņu digitālie resursi" ietvaros.

Pēdējo reizi labots: 19.10.2020 10:31:56