EN in English

Pasākums "Kaut tavu roku, sirsniņu, es mantot iespētu"

2017. gada 14. februārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkas (LNB) 1. stāva izstāžu zālē notika akcija "Kaut tavu roku, sirsniņu, es mantot iespētu". Pasākumā bija iespēja sagatavot pastkarti ar 19. un 20. gadsimta mijas attēliem un pantiņiem. LU LFMI vadošā pētniece Eva Eglāja-Kristsone un zinātniskās asistentes Madara Eversone un Signe Raudive interesentus iepazīstināja ar gadsimta mijā populāriem zīlēšanas paņēmieniem – punktirēšanu, zīlēšanu ar kārtīm, puķu pulksteni un pastmarku valodu.

Pasākums ir LNB 1. stāvā apskatāmās izstādes "Pēcskaņas. Populārā kultūra 19. un 20. gadsimta mijā Latvijā" saistīta daļa. Izstāde aplūko populārās kultūras iezīmes modernizācijas laikmetā tā dēvētajā fin de siècle periodā.

Ekspozīcija iezīmē šī perioda masu patēriņa preces, notikumus, modi, populāro literatūru, lielus un plašām sabiedrības masām paredzētus kultūras un izklaides produktus un pasākumus ar materiālās kultūras palīdzību un konkrētiem priekšmetiem. Izstāde atklāj 19. un 20. gadsimta miju Latvijā kā laiku, kurā norisinās modernās, emancipētās sabiedrības veidošanās.

Pasākumu rīko – LNB un Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūts (LU LFMI). Dalība bez maksas.

Izstāde būs apskatāma līdz 2017. gada 26. februārim.


Pēdējo reizi labots: 27.02.2017 15:47:03