EN in English

Vortāla Literatura.lv piecgade

23. septembrī pulksten 16.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Konferenču centrā notiks seminārs “Vortāla Literatura.lv piecgade”. Seminārs sniegs ieskatu vortāla darbībā, informācijas meklēšanā, projektu īstenošanā un sadarbības iespējās.

LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta (LU LFMI) pētnieku veidotais Latvijas un latviešu literatūras vortāls Literatura.lv jau piekto gadu nodrošina drošticamāko un izsmeļošāko rakstniecības datu avotu. Vortālā ietilpst apjomīga un lietpratīgi izveidota Latvijas literatūras darbinieku un literāro darbu, apbalvojumu, organizāciju un kartējumu datubāze, kas aptver laika posmu no 16. gadsimta līdz mūsdienām.

Literatura.lv ir daļa no LU LFMI digitālajiem resursiem līdzās garamantas.lv un iesaisties.lv. Šis literatūras nozares resurss bez ierobežojuma pieejams ikvienam, tajā, izmantojot arī meklēšanas iespējas, iespējams atrast sev nepieciešamo biogrāfisko informāciju, uzzināt par katras personas literāro darbību, recepciju, tulkojumiem, apbalvojumiem, aplūkot personu dzīves notikumus kartē. Līdztekus mērķim sakārtot ap 4900 rakstniecības personu un ap 30 000 literāro darbu profilus, kā arī pievienot vietas (kartēt), apbalvojumus, būtiska ir arī sabiedrības informēšana un izglītošana gan caur jubilejām popularizējot mūsu literatūras kanona un laikmetīgās literatūras rakstītājus, tulkotājus, redaktorus, kritiķus un pētniekus, gan aicinot līdzdarboties un piedāvājot arvien jaunus papildinājumus un satura daudzveidību.

Semināra “Vortāla Literatura.lv piecgade” programma

 1. Ievadvārdi. (LU LFMI direktore Dace Bula, LU LFMI digitālās grupas vadītāja Sanita Reinsone)
 2. Literatura.lv mērķi un komanda. (Literatura.lv vadītāja Eva Eglāja-Kristsone)
 3. Ieskats rakstniecības datubāzes vēsturē. (Literatura.lv satura redaktore Madara Eversone)
 4. Datubāzes iespējas šodien; ikdienas darbs jeb “Kā top profils?” (Literatura.lv satura redaktore Signe Raudive)
 5. Piecgades projekti un sadarbība
  • Baltijas-Vācijas augstskolu biroja projekts "Latviešu rakstnieki trimdā: Latviešu centra Minsterē dokumentu un fotogrāfiju pētniecība, atlase un digitalizācija" (projekta vadītāja Māra Grudule)
  • Pēcdoktorantūras projekti. (Zita Kārkla, Jānis Oga)
  • Valsts pētījumu programma "Humanitāro zinātņu digitālie resursi: integrācija un attīstība"
 6. Atgriezeniskā saite un ilgtspēja.Jautājumi, komentāri.

Lūgums pieteikt savu dalību pasākumā, jo vietu skaits ierobežots. Tādējādi būs iespējams nodrošināt nepieciešamo distanci.

Saziņai: literatura@lulfmi.lv

https://www.facebook.com/LVliteratura

Pēdējo reizi labots: 05.10.2020 16:05:35