EN in English

Lekcija "Dzīves pierakstīšanas tradīcijas"

autobiogrāfijas

Trešdien, 24. oktobrī, plkst. 18.00 Mūkusalas Mākslas salonā norisināsies latviešu folkloras, dzīvesstāstu un digitālo humanitāro zinātņu pētnieces, Dr. Philol. Sanitas Reinsones lekcija "Dzīves pierakstīšanas tradīcijas".

Savas dzīves pierakstīšana ir vēsturiski iesakņojusies pašreprezentēšanās prakse, kas rakstītāju dzīvēm neatkarīgi no tā, cik tās redzami vai neievērojami pavadītas, piešķir papildu ievērību. Kādas ir sevis pierakstīšanas diskursīvās formas un tradīcijas? Ko un kā mēs savās dienasgrāmatās un autobiogrāfijās izstāstām par sevi, par citiem un laiku, kurā dzīvojam? Kāds ir autobiogrāfiskais "es" un pasaule ap viņu?
Priekšlasījuma mērķis ir ielūkoties savas dzīves pierakstīšanas tradīcijās un iepazīt autobiogrāfiskos pierakstos, kas vienkop savāktas Autobiogrāfiju krājumā LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuvē.
Lekcija notiek Latvijas mākslinieka Vladimira Glušenkova izstādes "Absurda mitoloģija" izstādes ietvaros. Izstāde atvērta līdz 3. novembrim.
Ieeja lekcijā un izstādē ir bez maksas.

Attēlā fragments no Ilzes Spergas 20. gs. 90. gadu dienasgrāmatas.

Pēdējo reizi labots: 22.10.2018 11:24:35