EN in English

Latvijas Literatūras gada balvai nominēti trīs LU LFMI pētnieki

Šogad Latvijas Literatūras gada balvā ir ieviesta kategorija "Spilgtākais darbs literatūrzinātnē", kurā nominēti arī divi LU LFMI izdevumi: Zitas Kārklas monogrāfija "Iemiesošanās" un Benedikta Kalnača pētījums "Pavērsiens".

Starp nominētajiem ir arī LU LFMI pētnieces Anitas Rožkalnes pētījums "Brīvie Vektori" (izdots "Dienas Grāmata").

Par kategorijas ieviešanas nepieciešamību izsakās ekspertu komisijas priekšsēdētāja Ingmāra Balode:

"Laikā, kad tika apstiprināts šī gada balvas nolikums, vairums apjomīgo pētījumu, kuri pašlaik silda gan interesi par literatūru, gan lasītāju prātus, vēl nebija izdoti. Paturot prātā, ka šādi literatūras pētniecības “bagātie gadi” drīzāk ir retums, eksperti nolēma tos izvērtēt un godināt par spožāko veikumu. Cerams, ka tas pozitīvi atbalsosies arī humanitāro zinātņu pamanītībā un novērtējumā."

Priecājamies arī par LU LFMI kolēģu radošajiem veikumiem: Ivara Šteinberga krājuma "Jaunība" un Arta Ostupa dzejas krājuma "Variācijas par mēness tēmu" iekļūšanu labāko dzejas darbu sarakstā, savukārt Kārļa Vērdiņa atdzejotas T. S. Eliota krājums un Erika Naivo dzejoļi ir iekļauti starp labākajiem 2022. gada tulkojumiem.

Priecājamies arī, ka LU LFMI zinātniskās asistentes Ievas Melgalves kopdarbs ar Elizabeti Luško-Ražinsku "Emī un Rū. Draudzības kods" ir starp labākajiem bērnu oriģinalliteratūras darbiem.

Sirsnīgi sveicam!
Pilns Latvijas Literatūras gada balvas nominatu saraksts pieejams šeit.


Pēdējo reizi labots: 15.02.2023 12:46:06