EN in English

LU LFMI pētnieki konferencē "Literatūras un literatūrzinātnes krustceles. Jānim Kalniņam – 100"

8. aprīlī Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā Latvijas Universitātes 80. starptautiskās zinātniskās konferences ietvaros notika latvistikas plenārsēde "Literatūras un literatūrzinātnes krustceles. Jānim Kalniņam – 100", tās rīkotāji: Memoriālo muzeju apvienība un LU Humanitāro zinātņu fakultāte.

Konferencē tika aplūkotas teju visas rakstnieka un literatūrzinātnieka Jāņa Kalniņa (1922–2000) darbības sfēras un literārās intereses – literārais devums (biogrāfiskie romāni, īsproza, bērnu literatūra) un darbs Latvijas PSR Zinātņu akadēmijas Valodas un literatūras institūtā (no 1963. līdz 1983. gadam Jānis Kalniņš bija institūta direktors; 1991. gada beigās institūts sadalījās, izveidojot divas patstāvīgas institūcijas: Literatūras, folkloras un mākslas institūtu un Latviešu valodas institūtu).

Konferencē līdzās Latvijas Universitātes mācībspēkiem un pētniekiem un Raiņa un Aspazijas muzeja speciālistiem piedalījās trīs LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieki: Dr. philol. Ieva E. Kalniņa (referāts "Kāršu spēle kā brīvā laika pavadīšana latviešu bērnības stāstos"), Dr. philol. Jānis Oga (referāts "Rakstnieka un varas attiecības Jāņa Kalniņa īsprozā") un Dr. hab. philol. Viktors Hausmanis (atmiņas "Mans krietnais darba kolēģis Jānis Kalniņš").

Konferences ieraksts: https://fb.watch/cfC4a02goQ/

Pēdējo reizi labots: 14.04.2022 20:53:51