EN in English

LU LFMI pētnieces piedalīsies starptautiskā zinātniskā konferencē Poznaņā

Šā gada 16. un 17. septembrī Polijas pilsētā Poznaņā norisināsies starptautiskā zinātniskā konference "Perspectives of Baltic Philology: Trapped in Culture and Language" ("Baltu filoloģijas perspektīvas V: Kultūras un valodas slazdos”), kurā piedalīsies arī LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieces Ieva Kalniņa, Edīte Leščinska (Tišheizere), Anita Rožkalne, Ilze Ļaksa-Timinska un Inguna Daukste-Silasproģe.

Konferenču cikls "Perspectives of Baltic Philology" 2019. gadā notiks piekto reizi, šoreiz tā ietvaros risināsies diskusijas par kultūru kā strupceļu, iesprostošanas, apmaldīšanās, iekšējās šķelšanās vietu.

Dr. philol. Ieva E. Kalniņa uzstāsies ar referātu "Sociālistiskā reālisma slazdā: dzejnieka Jāņa Sudrabkalna piemērs", Dr. philol. Inguna Daukste-Silasproģe lasīs darbu "Kad pagātne kļūst par slazdu: latviešu trimdas literatūras aspekts", dr. art. Edīte Tišheizere – referātu "Teātris un atmiņas slazdi: jaunā paaudze pārvērtē mītus", dr. philol. Anita Rožkalne – "Interkulturalitāte Gundegas Repšes prozā – brīvības vai nebrīvības lieciniece?”, savukārt mg. philol. Ilze Ļaksa-Timinska – "Sava kaktiņa un stūrīša slazdā – latviešu zemnieku migrācija uz Krievijas guberņām 19. gs. un sociālistiskā revolūcija".

Konferences laikā plānots pārskatīt lamatu, slazdu, kā arī citu vietu, no kurām nav iespējams izkļūt, motīvus, to izpausmes folklorā, literatūrā, valodā vai vēsturē. Konferences dalībnieki tiek aicināti šīs zonas apskatīt, iepazīt tuvāk un ievietot jauno kultūras parādību, kā arī sabiedriskās dzīves kontekstā.

Konferences norises vieta: Adama Mickēviča universitātes Poznaņā Baltistikas nodaļa, Collegium Novum, Al. Niepodległości 4. Konferences darba valodas: angļu, latviešu, lietuviešu, poļu.

Pēdējo reizi labots: 16.09.2019 15:34:13