EN in English

Kastaņolā, Šveicē, atklāta jauna Raiņa un Aspazijas muzeja ekspozīcija

15. jūnijā Lugāno pilsētā Šveicē svinīgi tika atklāta jaunā Raiņa un Aspazijas muzeja Kastaņolā ekspozīcija "Rainis un Aspazija starp Latviju un Šveici". Viena no ekspozīcijas satura autorēm ir arī LU LFMI pētniece Gundega Grīnuma.

Ekspozīcija vēsta par Raiņa un Aspazijas Kastaņolā pavadīto laiku, emocionālu līdzpārdzīvojumu ļauj izjust dzejnieku vēstuļu un Raiņa atmiņu grāmatas "Kastaņola" fragmenti. Dzejnieku dzīves un darbības kontekstā iezīmēti Šveices un Latvijas sakaru būtiskākie punkti laika posmā kopš 1893. gada līdz mūsdienām, kā arī sniegts vispārējs ieskats Latvijas vēsturē. Apskatāmas Niklāva Strunkes oriģinālilustrācijas Raiņa un Aspazijas darbiem, trimdas laikā tapušo darbu izdevumi, lasāma Raiņa grāmata "Kastaņola" trīs valodās.

Svinīgajā pasākumā, ko organizēja Lugāno pilsētas pašvaldība, ar uzrunām uzstājās Latvijas Republikas Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Zariņš, Lugāno pilsētas mērs Marko Baradori (Marco Barradori), Lugāno pilsētas Domes loceklis, Kultūras departamenta vadītājs Roberto Badarako (Roberto Badaracco), Latvijas Republikas vēstniece Austrijā, Šveicē un Lihtenšteinā Veronika Erte, Memoriālo muzeju apvienības direktore Rita Meinerte, ekspozīcijas satura līdzautore Vita Matīsa. Svētku noskaņu vairoja Cīrihes latviešu kora "Balts" kopā ar draugu kori "Chor Inter Kulture" dziedātāji (diriģente Lāsma Kuplā) un tautas deju kolektīva "Ramtai" dejotāji (vadītājs Jānis Vinklers).

Ekspozīciju veidoja dizaina birojs "H2E".

Raiņa un Aspazijas muzejs Kastaņolā (Piazza C. Cattaneo 1, Lugāno) apmeklētājus gaidīs piecas dienas nedēļā no pirmdienas līdz piektdienai, no plkst. 8.30 līdz 16.30. Ieeja bez maksas. Pēc ekspozīcijas apskates apmeklētāji ir aicināti doties pastaigā pa Raiņa un Aspazijas vietām Kastaņolā un apkaimē, paņemot līdzi ekspozīcijā pieejamu karti, kas ir piedzīvojusi atkārtotu izdevumu, pateicoties Raiņa un Aspazijas Kastaņolas klubam (Luksemburga).

Ekspozīcija izveidota ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu, to uztur Lugāno pilsētas pašvaldība. Stratēģiskā padomdevēju grupa: Pjetro Montorfani (Pietro Montorfani), priekšsēdētājs, Rita Meinerte, Sanita Kossoviča, satura autori: Vita Matīsa, Gundega Grīnuma, Jānis Šiliņš, projekta vadītāja: Sanita Kossoviča, izpildsekretāre: Marī Kraitra (Marie Kraitr), redaktore: Rita Meinerte, zinātniskais konsultants: Jānis Zālītis.

Pēdējo reizi labots: 21.06.2018 19:13:31