EN in English

Kas ir latviešu populārā literatūra: ieskats vēsturē un mūsdienu tendences

Kuldīgas Galvenajā bibliotēkā, 1905. gada ielā 6, 29. martā plkst. 10.00 notiks latviešu oriģinālliteratūras konference "Kas ir latviešu populārā literatūra: ieskats vēsturē un mūsdienu tendences".

Konferenci ievadīs profesora, Dr. philol. Edgara Lāma referāts par to, kas ir populārā literatūra, vai tā uzskatāma par otršķirīgu, kādi ir tās atzari. Literatūrzinātniece, Dr. philol Eva Eglāja-Kristsone stāstīs par 19. un 20. gadsimta mijas populārās literatūras tendencēm, aplūkojot zīmīgākos šī virziena pārstāvjus un meklējot līdzības mūsdienu literatūras piedāvājumā. Literatūrzinātniece, Dr. philol. Bārbala Simsone runās par jauniešu vidē šobrīd tik populāro fantāzijas un šausmu literatūras piedāvājumu un meklēs atbildi tam, kur slēpjas šī žanra pievilcība. Nobeigumā profesore, Dr. philol. Ieva Kalniņa aplūkos 2016. gada devumu literatūrā - starp inovāciju, tradicionalitāti un izklaidi. Katram referātam atvēlēta viena stunda.

Konference tiek organizēta ar mērķi pilnveidot Kurzemes reģiona publisko bibliotēku darbinieku, Kuldīgas novada skolu bibliotekāru un latviešu valodas un literatūras skolotāju profesionālo kompetenci izpratnē par mūsdienu latviešu literatūru.

Konferenci finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Kuldīgas novada pašvaldība.

Konferences programma

Pēdējo reizi labots: 27.03.2017 15:23:17