EN in English

Jānis Daugavietis vadīs raidījumu ciklu par Dziesmu un deju svētkiem

17. maijā pirmatskaņojumu Latvijas radio 6 – LU Radio NABA programmā piedzīvos jauns raidījumu cikls “Dziesmusvētku tīklos”, kas aplūkos Dziesmu un deju svētkus neierastākā šķērsgriezumā. Raidījums ēterā būs dzirdams katru trešdienu plkst. 17.00 un to vadīs LU LFMI pētnieks, sociologs Jānis Daugavietis.

Nosaukums “Dziesmusvētku tīklos” radies, domājot par tīklu dažādajām nozīmēm. Vai tie ir komunikāciju un sadarbības tīkli, romantizēti dziesmu šūpuļtīkli vai arī zvejnieku tīkli kāda sagūstīšanai – par to lai spriež raidījuma klausītāji paši. Skaidrs ir viens, ka teju katrs tieši vai ne tik tieši ir iesaistīts Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku procesā un noskaņā vismaz reizi piecos gados. Gribot vai negribot – katrs nonāk šajos tīklos.

Raidījums piedāvās klausītājiem diskusiju, kur katrā sarunā tiks aicināti viesi, kas pārstāv gan pašu Dziesmu un deju svētku kopienu (diriģenti, komponisti, kolektīvu vadītāji), gan pētnieki un citu jomu profesionāļi (ierēdņi, politiķi, uzņēmēji). Sarunā brīvā formātā pētīs un vētīs Dziesmu un deju svētku kustību, skatot to caur savu pieredzes prizmu no zinātnes, ikdienas, svētku un citiem rakursiem. Katrā raidījuma reizē uzmanības lokā būs cita tēma – problēma, kuru viesi ar vadītāja palīdzību mēģinās šķetināt.

Vairāk: https://www.naba.lv/par/naba-zinas/zina/t/77919/

Pēdējo reizi labots: 16.05.2023 09:57:18