EN in English

Izstādes "Apslēptā Pārdaugava" atklāšana

Otrdien, 13. jūnijā, plkst. 18.00 Pārdaugavas radošā centra teritorijā Jaunatnes dārzā, Lapu ielā 24, notiks izstādes "Apslēptā Pārdaugava" atklāšana. Izstādi veidojuši LU LFMI pētnieki sadarbībā ar mākslinieci Tatjanu Raičiņecu. Tajā pētnieki dalījušies ar stāstiem un fotogrāfijām, kas tapušas pētījuma "Pieredze pilsētā: naratīvi, atmiņas un vietas mantojums" gaitā. Izstāde Pārdaugavas radošā centra ārtelpā būs apskatāma līdz šā gada 15. oktobrim. Atklāšanas pasākumā pētnieki iepazīstinās ar projektu, pašu izstādi un tapušo Pārdaugavas kolekciju Latviešu folkloras krātuves digitālajā arhīvā garamantas.lv. Atklāšanā būs arī konkurss.

Fragments no izstādes: "Dzegužkalns, mīļākais Rīgas rajons. Ziemā šķita, ka tu esi nokļuvis kaut kādos Alpos, ar šo koka baznīcu un miljons tūristiem. Nāves trases uz slēpēm lejā uz šoseju, oh!" (LFK digitālā aptauja, Anonīms, 10.09.2021.)

#apslēptā_pārdaugava

Visi laipni aicināti!

Izstāde notiek sadarbībā ar Pārdaugavas radošo centru un fondu "Initium".

Projektu no 2021. līdz 2023. gadam veic LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieki Elīna Gailīte, Rita Grīnvalde, Justīne Jaudzema, Aigars Lielbārdis, Gatis Ozoliņš, Sanita Reinsone, Una Smilgaine, Māra Vīksna un Ieva Vīvere. Pētījuma mērķis ir dokumentēt un interpretēt mūsdienu stāstījumus par pilsētu, uzsverot, ka stāsti ir nozīmīga pilsētas kultūras, vēstures un attīstības daļa. Ģeogrāfiski projekta uzmanība pievērsta Pārdaugavai – Rīgas vēsturiskajai daļai Daugavas kreisajā krastā, kas pēdējā laikā saskaras ar ievērojamām izmaiņām pilsētas attīstības un iedzīvotāju aktivitātes ziņā. Pārdaugavas dzīve un stāsti fiksēti intervijās, pastaigās, vēsturiskās un mūsdienu fotogrāfijās, etnogrāfiskā tiešsaistes aptaujā un arhīvu materiālos.

Projekta numurs: lzp-2020/1-0096.

Pēdējo reizi labots: 13.06.2023 13:14:06