EN in English

​Iznākusi raidieraksta “Digitālās Humanitārās zinātnes” 3. epizode

Iznākusi raidieraksta “Digitālās Humanitārās zinātnes” 3. epizode “Latgaliešu valoda un digitālā vide”, kurā Haralds Matulis sarunājas ar Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas lietišķās valodniecības profesori, Reģionālistikas zinātniskā institūta pētnieci Sanitu Martenu.

Trešā “Digitālās humanitārās zinātnes” raidieraksta epizode veltīta latgaliešu valodas tekstu (MuLa) un latgaliešu valodas runas korpusu (MuLaR) raksturojumam, izveidei un darbībai, rakstiskās un mutvārdu latgaliešu valodas atšķirībām un rakstu valodas hegemonijai. Raidieraksta vadītājs Haralds Matulis sarunā ar sociolingvisti Sanitu Martenu meklē atbildi uz jautājumiem, vai latviešiem ir jāmāk runāt arī latgaliski, vai latgaliešu valoda galvenokārt funkcionē kā mutvārdu valoda, un kā latgaliešu valoda parādās publiskajā telpā Latgalē.

Raidierakstā “Digitālās Humanitārās zinātnes” piedāvājam sarunas ar interesantām DH jomas personībām par jaunākajiem DH pētījumiem Latvijā. Raidierakstu kopīgi organizē LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts un Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Lai sekotu līdzi arī citām aktualitātēm Latvijas Digitālajās Humanitārajās zinātnēs, aicinām apmeklēt “digitalhumanities.lv” mājaslapu.

Raidieraksts veidots ar projekta "Atvērtas un FAIR principiem atbilstīgas digitālo humanitāro zinātņu ekosistēmas attīstība Latvijā" (Nr. VPP-IZM-DH-2022/1-0002) atbalstu, finansē Latvijas Zinātnes padome.

Pēdējo reizi labots: 08.12.2023 11:10:49