EN in English

Ingunai Daukstei-Silasproģei piešķirta Egona Līva piemiņas balva

Piektdien, 13. septembrī, Liepājā pasniegtas Egona Līva piemiņas balvas "Krasta ļaudis", godinot laureātus divās kategorijās, tostarp – "Labākais oriģinālliteratūras prozas darbs latviešu valodā", kurā balvu un prēmiju 1000 eiro apmērā saņēmusi LU LFMI vadošā pētniece Inguna Daukste-Silasproģe par grāmatu "Gaidot laivu. Latviešu rakstnieki bēgļu ceļos Zviedrijā" (LU LFMI).

Nominācijā "Par labāko skolu jaunatnes literāro darbu" prēmiju 200 eiro apmērā ieguva Krisš Grunte (Tukuma Raiņa ģimnāzija) par radošo darbu "Veļas striķis", tāpat prēmiju 200 eiro apmērā saņēma arī Marta Puzāka (Viļānu vidusskola) par radošo darbu "Pamestās laivas stāsts", savukārt prēmiju 100 eiro apmērā tika piešķirta Elīnei Kučerei (Nīcas vidusskola) par radošo darbu "Jūras ziedi".

“Egona Līva balvu pasniedzam jau devīto gadu, tāpēc bijām ļoti gandarīti žurijas vērtējumam šogad nodot 19 spilgtus darbus, kurus radījuši lasītāju mīlēti un kritiķu novērtēti latviešu rakstnieki. Ceram, ka tendence paliks nemainīga un arī nākamajā – Egona Līva balvas jubilejas gadā – saņemsim ievērojamu skaitu pieteikumu ar oriģinālliteratūras darbiem, kurus radījuši latviešu rakstnieki," atklāj Liepājas Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens.

Liepājas Kultūras pārvalde kopš 2010. gada organizē Egona Līva piemiņas balvas "Krasta ļaudis” pasniegšanu. Tas ir ikgadējs konkurss, kurā apbalvo labākos literāros darbus.

Egona Līva piemiņas balvas konkursu "Krasta ļaudis" organizē Liepājas pilsētas Kultūras pārvalde sadarbībā ar Latvijas Rakstnieku savienību un Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociāciju.

Piemiņas balva “Krasta ļaudis” tradicionāli tiek pasniegta par godu latviešu literatūras klasiķim un kinoscenāristam Egonam Līvam, kura darbi ir cieši saistīti ar Liepāju, jūru un tās tematiku. Lai veicinātu interesi par rakstnieka literāro mantojumu un atbalstītu radošo jaunrades procesu rakstniecībā, reizi gadā tiek pasniegta balva. Piemiņas balva "Krasta ļaudis" tiek piešķirta divās kategorijās: par labāko oriģinālliteratūras prozas darbu latviešu valodā un par labāko skolu jaunatnes literāro darbu.

Pērn galveno balvu saņēma rakstnieka Aivara Freimaņa grāmata "Katls", savukārt kā labākie skolu jaunatnes literārie darbi atzīti Dāvida Rubeņa “Mūsu mantojums – brīvība", Annas Paulas Spriedējas "Tur, kur tava sirds” un Agnijas Lazdiņas “Nekad nav par vēlu".

Nominācijām bija iespējams virzīt darbus, kas rakstīti vai izdoti laika posmā no 2018. gada 1. jūlija līdz 2019. gada 1. jūlijam un atbilst jūras un jūrniecības, latviskuma, patriotisma tēmām un konkursa izvirzītajiem mērķiem.

Ar konkursa nolikumu iespējams iepazīties Liepājas pilsētas mājas lapā.

Pēdējo reizi labots: 13.09.2019 19:01:47