EN in English

In memoriam. Silvija Līce

Kino zinātniece, tulkotāja un pedagoģe Silvija Līce aizgājusi mūžībā

Silvija Līce (1940, 19. jūn.–2020, 29. aug.) Lilijas Dzenes vadītajam mūsu toreizējā institūta Mākslas sektoram pievienojās jau tad, kad pēc studijām LVU filoloģijas fakultātē, būdama diplomēta angļu un franču valodas un literatūras speciāliste, 1971. gadā iestājās Maskavas Mākslas zinātniski pētnieciskā institūta aspirantūrā. Institūta līdzstrādniece no 1974. gada, vadošā pētniece no 1983.g. Mākslas zinātņu kandidāte (1980), 1992. gadā nostrificēta par mākslas doktori.

Silvijas profesionālās gaitas saistījās ar latviešu kinomākslas pētniecību. Neskaitāmi raksti periodikā un krājumos, līdzdalība kolektīvajā darbā „Padomju Latvijas kinomāksla”, grāmatas par kinooperatoriem un latviešu aktierfilmu režisoriem, operatora Māra Rudzīša personībai veltītā grāmata – tā ir tikai daļa no atstātā mantojuma. Tāpat kā grāmatas „Valdemārs Zandbergs” un Lidijas Freimanes atmiņu pieraksts. Autores lielā mīlestība bija mūzika, tā apliecināta grāmatās par latviešu operdziedātājiem Pēteri Grāveli, Aleksandru Poļakovu, Inesi Galanti u.c.

Deviņdesmito gadu vidū no kinomākslas pētniecības attālinājusies, nododamās tulkojumiem un svešvalodu pasniegšanai. Īpaši radoši bijuši darba gadi Kultūras akadēmijā, docējot svešvalodu topošajiem aktieriem un režisoriem. Savukārt darba gados uzkrātā pieredze lieliski noderēja, strādājot trimdas izdevumu Laiks un Brīvā Latvija redakcijā.

Silvija arvien bijusi sirsnīga un atsaucīga kolēģe, smalkjūtīga savstarpējās attiecībās un uzticīga draudzībā. Viņas gaišais tēls kopā ar paveiktajiem darbiem paliek mums tad, kad pati jau neaizsniedzamā tālumā.

Pēdējo reizi labots: 03.09.2020 09:18:00