EN in English

Gundegas Grīnumas priekšlasījums Talsos

22. septembrī Talsu Galvenajā bibliotēkā notiks konference "Talsos pēta, raksta un lasa", kurā ar priekšlasījumu "Aspazijas brāļa meita Virēna Rozenberga un Talsi" piedalīsies LU LFMI pētniece Gundega Grīnuma.

Pasākums būs klausāms arī Talsu Galvenās bibliotēkas Facebook lapā.

Reģionālās norises programma veidota no divām daļām. Pirmajā daļā izskanēs Latvijas Universitātes mācībspēku un pētnieku ziņojumi, kuri atspoguļo ar Talsu reģionu saistītu literātu daiļradei veltītus pētījumus, novada kultūrvēsturi vai ziņojumu autoriem ir Talsu novada izcelsme. Norises pirmās daļas moderatore būs Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes profesore Ieva Kalniņa, ziņojumu autori – Latvijas Universitātes docenti, pētnieki, lektori un studenti (Gundega Grīnuma, Zane Radzobe, Anete Ozola, Līna Oliņa).

Norises otrā daļa notiks diskusijas formā, tajā aicināti iesaistīsies arī pasākuma apmeklētāji. Diskusijas vienojošā tēma "Kalendārs mūs sauc" tapusi, iedvesmojoties no Latvijā populārā Andra Kalnozola debijas romāna "Kalendārs mani sauc" (Rīga: Орбита, 2020.). Sarunā gan par pirms pāris gadiem tapušā romāna nezūdošo popularitātes fenomenu, gan plašāku tā rezonansi novada un visas valsts literārās un kultūrvides kontekstā – romānam turpinot “savu dzīvi” caur tā varoņiem, kā arī pārtopot gan teātra izrādē, gan filmā – piedalīsies grāmatas autors Andris Kalnozols un Latvijas Universitātes pētnieki.

Vairāk par pasākumu šeit.

Pēdējo reizi labots: 20.09.2022 12:22:40