EN in English

Durbes pilī notiks zinātniska konference “Augšanas testaments. Imantam Ziedonim 90”

Ziedoņa muzejs, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts (LU LFMI) un Tukuma muzejs aicina uz Imanta Ziedoņa 90. dzimšanas dienai veltīto zinātnisko konferenci, kas notiks otrdien, 2023. gada 29. augustā Durbes pilī.

Konferencē spilgtākie literatūrzinātnes, folkloristikas, filozofijas, mākslas vēstures pētnieki, kā arī atmiņas institūciju pārstāvji un Imanta Ziedoņa laikabiedri runās par dažādām dzejnieka darbības jomām. Referātos tiks aplūkoti dzejnieka un filozofijas, dabas, garīguma un latviešu folkloras saskares punkti, analizēts dzejnieka veikums sabiedriskajās aktivitātēs, atdzejotāja lomā, atstātais mantojums muzeju kolekcijās, kā arī akcentēta Imanta Ziedoņa ideju turpināšanās mūsdienās. To apliecina arī konferencei izraudzītais nosaukums – “Augšanas testaments”.

Konferences programma pieejama šeit: http://lulfmi.lv/files/ziedonis-konference-programma.pdf

Konferenci atklās diskusija Žaņa Lipkes memoriāla direktores Lolitas Tomsones vadībā, piedaloties uzņēmējai Baibai Rubesai, modes māksliniecei Asnātei Smelterei, dzejniekam Edvīnam Raupam, vēsturniekam Gustavam Strengam un mūziķim Jānim Holšteinam-Upmanim.

Priekšlasījumu sesijās “Ziedonis un starpdisciplinaritāte” referēs pētnieki Arnolds Klotiņš, Dace Bula, Kitija Balcare, Jānis Oga un Ivars Šteinbergs (LU LFMI), Valdis Muktupāvels (LU Humanitāro zinātņu fakultāte), Artis Svece (LU Vēstures un filozofijas fakultāte), Toms Zariņš (LU Vēstures un filozofijas fakultāte), Rita Broka (Latvijas Mākslas akadēmija) un Anda Baklāne (Latvijas Nacionālā bibliotēka).

Sesijā “Ziedonis un sabiedriskais skanējums” uzstāsies Agrita Ozola (Tukuma muzejs), Ruta Kurpniece (Rakstniecības un mūzikas muzejs), Vita Aišpure (LU Akadēmiskā bibliotēka) un publicists Arnis Šablovskis, savukārt sadaļā “Ziedonis un laikabiedri” atmiņās un atziņās dalīsies rakstnieks Ēriks Hānbergs, literatūrvēsturniece Andra Konste, Ieva Ķīse (Ojāra Vācieša muzejs) un Žanete Grende (Ziedoņa muzejs). Konferences noslēgumā muzicēs Goran Gora.

Konferences organizatoriskā komiteja: Rūta Šmite (Ziedoņa muzejs) Žanete Grende (Ziedoņa muzejs), Eva Eglāja-Kristsone (LU LFMI), Jānis Oga (LU LFMI), Agrita Ozola (Tukuma muzejs). Konference notiek Valsts pētījumu programmas projekta “NOVEL: Naratīvs, forma un balss: literatūras iesakņotība kultūrā un sabiedrībā” (Nr. VPP-LETONIKA-2022/3-0003) ietvaros, atbalsta Tukuma muzejs un Kultūras ministrija.

Konferenci būs iespējams vērot tiešraidē Ziedoņa muzeja un LU LFMI sociālo tīklu kontos YouTube un Facebook.


Pēdējo reizi labots: 21.08.2023 13:44:29