EN in English

​Dita Jonīte nominēta Dejas balvai

Mūsu kolēģe, Teātra, mūzikas un kinomākslas nodaļas zinātniskā asistente Dita Jonīte saņēmusi godam pelnītu atzinību: par saviem pētījumiem laikmetīgās dejas jomā viņa nominēta nacionālas nozīmes apbalvojumam – Dejas balvai kategorijā “Ieguldījums dejas mākslā”. Nominācija saņemta par pētījumiem mūsu institūta izdevumā “Neatkarības laika teātris” un LU humanitāro institūtu sadarbības projekā “Latvija: Kultūru migrācija”, taču te būtu pieminama arī Ditas darbošanās Latvijas Dejas informācijas centra valdē, tāpat tas, ka viņa ir interneta medija Dance.lv Žurnāls redaktore.

Balvas izziņotas 8. janvārī Kultūras ministrijas organizētā tiešsaistes konferencē. Un šīs nominācijas vērtību palielina arī cienījamā citu pretendentu kompānija, kā arī mūža balvas dejas mākslā saņēmēji – dejas pedagoģe, horeogrāfe un Deju svētku virsvadītāja Ingrīda Edīte Saulīte un baletdejotājs, pedagogs Haralds Ritenbergs.

Institūta vadošā pētniece Edīte Tišheizere: "Svarīgāka Ditas Jonītes nominācija ir tāpēc, ka tā ir skaista un reāla atgriezeniskā saite tam, ko mēs darām LFMI – dejas praktiķi novērtējuši, cik liela nozīme ir viņu veikuma teorētiskai analīzei un vēsturiskai dokumentēšanai. Turklāt grāmatas “Neatkarības laika teātris” otrajā daļā – “Neatkarības laika teātris. Hronika”, pateicoties Ditas uzņēmībai, neatlaidībai un skrupulozitātei, pirmoreiz apkopoti Latvijas laikmetīgās dejas notikumi kopš pašiem pirmsākumiem.".

Lai šī atzinība dod spēku tālākiem meklējumiem un atradumiem!

Pēdējo reizi labots: 08.01.2021 13:04:22