EN in English

Diskusija "Teātra nozīme mūsdienu sabiedrībā"

8. marts Dokumentālās filmas "Vienu biļeti, lūdzu!" veidotāji sadarbībā ar Ģertrūdes ielas teātri, kā arī kultūras portāliem "Satori" un "Jest"; aicina uz publisku sarunu par teātra nozīmi mūsdienu sabiedrībā 15. martā plkst. 19.00 Ģertrūdes ielas teātra telpās.

Kopā ar teātra nozares pārstāvjiem tiks runāts par to, kādam jābūt mūsdienīgam teātrim. Vai teātra māksla ir tikai estētisks un emocionāls baudījums, vai arī tā patiešām spējīga ietekmēt sabiedrību un rosināt to uz politisku, sociālu un intelektuālu diskursu, iespējams, pat mainīt mūsu pārliecību un nostāju svarīgos jautājumos? Saruna notiks arī par teātra mākslinieku – režisoru un aktieru – atbildību attiecībā pret publiku, kurai viņi rada mākslu.

Sarunas noslēgumā – versijas par teātra attīstību tuvākajā nākotnē. Vai digitālo tehnoloģiju un virtuālās realitātes laikmets ir drauds klātesamības mākslai – teātrim?

Uz sarunu aicināta teātra zinātniece un kritiķe, šā gada "NN Nakts" galvenās balvas ieguvēja un LU LFMI pētniece Edīte Tišheizere, Latvijas Kultūras akadēmijas asociētā profesora p. i. Zane Kreicberga, Latvijas Jaunā teātra institūta pārstāve Laura Stašāne, jaunais teātra režisors Toms Treinis, teātre kritiķe Zane Radzobe, filmas "Vienu biļeti, lūdzu!" režisors Matīss Kaža un galvenā varone – aktīvākā Ņujorkas teātru apmeklētāja Nikija Kokrena. Sarunā būs iespēja iesaistīties arī auditorijai. Ikviens varēs uzdot jautājumus, izteikt komentārus un rosināt sarunas turpmāku gaitu.

Saruna notiks angļu valodā bez tulkojuma.

Pēdējo reizi labots: 13.03.2017 08:47:43