EN in English

Diskusija “Runā (p)ar Ziedoni”

Diskusija “Runā (p)ar Ziedoni” norisināsies 10. maijā plkst. 18.00 RMM kultūrtelpā “Tintnīca” un ievadīs divu izstāžu atvēršanu. Diskusijas centrā būs jubileju svinēšanas, apsveikumu un dāvanu tradīcijas cauri laikiem. Izceļot Imanta Ziedoņa personību, sarunā tiks pievērsta uzmanība dāvanu vēstījumam, jubileju apsveikumu vizuālajam un saturiskajam aspektam, kā arī svinību daudzveidīgajām formām.

Piedalās: literatūrzinātnieki Ausma Cimdiņa, Andra Konste un Jānis Oga, vēsturnieks Kaspars Zellis, Rakstniecības un mūzikas muzeja mākslas eksperte Zanda Šumska, Ziedoņa muzeja vadītāja Rūta Šmite. Sarunu vadīs literatūrzinātniece, LU LFMI direktore Eva Eglāja-Kristsone.
Ausma Kantāne ir teikusi: “Ziedonis ir ļoti īpatnējs un daudzšķautņains, daudzplākšņains un tik neatdarināms, un katru brīdi viņš vizuļo citādāk, viņš raud un smejas, kliedz un lūdzas. Dzejnieks un Imants Ziedonis kā cilvēks, – tie ir divi dažādi cilvēki.”
Virtuālā izstāde “Runā (p)ar Ziedoni” iepazīstinās ar mazzināmākām dzejnieka personības šķautnēm, kas atklājas neformālās sarunās no RMM audio un video kolekcijas. Savukārt pop-up izstādē, ko būs iespēja apmeklēt 10. maijā, varēs apskatīt dažādus apsveikumus un dāvanas, ko dzejnieks saņēmis svētkos no saviem laikabiedriem, tuviniekiem un talanta cienītājiem.
Projekta radošā komanda: Katrīna Kūkoja, Agnese Tauriņa, Ruta Kurpniece, Zanda Šumska, Jānis Oga un Eva Eglāja-Kristsone

--

Diskusija un virtuālā izstāde notiek Valsts pētījumu programmas “Letonika latviskas un eiropeiskas sabiedrības attīstībai” projekta “Naratīvs, forma un balss: literatūras iesakņotība kultūrā un sabiedrībā” (Nr. VPP-LETONIKA-2022/3-0003) ietvaros

Pēdējo reizi labots: 08.05.2023 15:14:00