EN in English

COST akcija "Distant Reading for European Literary History​"

No 11. līdz 15. februārim LU LFMI vadošā pētniece Eva Eglāja-Kristsone piedalās COST (the longest-running European framework supporting trans-national cooperation among researchers, engineers and scholars across Europe) akcijas Nr. CA16204 Distant Reading for European Literary History 03/11/2017-02/11/2021 vadības komitejā Prāgā, Čehijā kā Latvijas pārstāve.

COST akcijas mērķis ir izveidot daudzvalodīgu Eiropas literāro tekstu kolekciju (ELTecC), kas saturētu vairāk nekā 2500 pilnteksta romānus vismaz 10 dažādās valodās, dodot pieeju testa metodēm un salīdzinot rezultātus starp nacionālajām tradīcijām; izveidot un dalīties ar labākajām praksēm un attīstīt inovatīvas digitālās teksta analīzes metodes, kas piemērotas Eiropas daudzvalodīgajai literārajai tradīcijai; apsvērt resursus un metodes, lai pārdomātu fundamentālos konceptus literatūras teorijā un vēsturē.

Latvijas dalība COST akcijā ir nozīmīga, jo, attīstoties digitālajām humanitārajām zinātnēm, īpaši literatūras zinātnei tas dotu ilgtspējīgus rezultātus nozares paplašināšanai viedo tehnoloģiju jomā.

Pēdējo reizi labots: 12.02.2018 14:32:42