Sākusies Otrā Baltijas digitālo humanitāro zinātņu vasaras skola
No 2019. gada 23. līdz 26 jūlijam Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiek jau otrā Baltijas digitālo humanitāro zinātņu vasaras skola, kas pulcē dažādu kultūras zinātņu studentus, pētniekus, arhīvu, bibliotēku un muzeju speciālistus no dažādām valstīm.
Baltijas Digitālo humanitāro zinātņu vasaras skola ir starptautiska intensīva tālākizglītības programma, kas sniedz iespēju humanitāro un sociālo zinātņu pētniekiem, pasniedzējiem un studentiem, kā arī arhīvu, bibliotēku un muzeju profesionāļiem apgūt dažādas digitālās pētniecības prasmes – sākot ar iemaņām, kas nepieciešamas darbam ar digitāliem datiem, līdz pētniecības rezultātu vizualizācijas prasmēm. Šī gada programmas fokusā ir programmēšanas pamati humanitāro un sociālo zinātņu pētniekiem un tekstu kodēšana jeb marķēšana.
Programmā iekļautas četras praktiskas darbnīcas un piecas publiskas lekcijas. Darbnīcās būs iespēja apgūt programmēšanas valodas Python pamatus, teksta marķēšanas (text encoding) un tematu modelēšanas (topic modeling) prasmes, kā arī tīklu vizualizāciju Stenforda universitātes veidotajā platformā Palladio.
Publisko lekciju programmā varēs uzzināt, kā darbojas neirālā mašīntulkošana, kāda ir atšķirība starp lasīšanu analogos un digitālos medijos, kādas iespējas piedāvā modernākās pasaules digitālās laikrakstu bibliotēkas u. c. digitālās pētniecības aktualitātes. Lekcijas un darbnīcas vadīs 10 pasniedzēji no septiņām valstīm (Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Somijas, Vācijas, Beļģijas, Bosnijas un Hercegovinas).
Vasaras skolas mērķis ir rūpēties, lai cilvēki, kas strādā ar kultūras resursiem digitālajā vidē, labāk saprastu šo "digitālās kultūras pasauli", brīvi tajā orientētos un spētu īstenot savas ieceres.
Vasaras skolu organizē: Latvijas Nacionālā bibliotēka, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts, LU Sociālo zinātņu fakultāte un LU Humanitāro zinātņu fakultāte. Skolas programmas atbalstītāji – Valsts Kultūrkapitāla fonds, Ziemeļu Ministru padome un Vienotā valodas resursu un tehnoloģiju infrastruktūra CLARIN.
Detalizētāka informācija par vasaras skolu pieejama angļu valodā: http://www.digitalhumanities.
Pēdējo reizi labots: 23.07.2019 11:57:10