EN in English

Baltic Belles: The Dedalus Book of Latvian Women's Literature (2022)

Baltic Belles: The Dedalus Book of Latvian Women's Literature. Ed. Eva Eglāja-Kristsone. Sawtry: Dedalus Book, 2022, 304 pp.

Angļu valodā izdevniecībā "Dedalus Book" ir izdota latviešu sieviešu literatūras antoloģija "Baltic Belles: The Dedalus Book of Latvian Women's Literature", kuru sastādījusi un priekšvārdu sarakstījusi LU LFMI vadošā pētniece Eva Eglāja-Kristsone.

Antoloģija ietver īsprozas autores no 19. gadsimta beigām līdz pat mūsdienām.
Senākie antoloģijā lasāmie teksti, kurus sarakstījušas Anna Rūmane-Ķēniņa, Angelika Gailīte, Anna Brigadere, Alija Baumane un Mirdza Bendrupe, ir reālistiska rakstura darbi, kas rāda saistību starp tikumu un attiecībām, kas radušās nevis tradīciju, bet gan mīlestības un kaisles pārdzīvojumu rezultātā.
Padomju laikus, neskatoties uz cenzūru, ar padziļinātu raksturu psiholoģisku analīzi pārstāv Regīnas Ezeras īsproza, savukārt otrpus dzelzs priekšskaram savu psiholoģiskā īsstāsta versiju rada ASV trimdā dzīvojošā latviešu autore Ilze Šķipsna.

Andra Neiburga, Gundega Repše, Nora Ikstena 20. gadsimta 80. gadu beigās un 90. gadu sākumā iezīmē alkas pēc brīvības un jaunu sieviešu rakstniecības uzplaukumu, savukārt krājuma noslēgumā lasāmas 21. gadsimta spilgtākās autores Inga Ābele un Inga Žolude.

Stāstus tulkojušas Ieva Lešinska, Žanete Vēvere, Māra Rozīte, Laura Adlers un Sjūzena Makveida.

Saturs un vairāk par izdevumu šeit.

Pēdējo reizi labots: 20.12.2022 14:22:28