EN in English

Aptauja "Ukrainas karogi Latvijā"

Krievijas karaspēka iebrukums Ukrainā agrā 2022. gada 24. februāra rītā aizsācis postošu karu. Jau kopš pirmajām kara dienām Latvijas iedzīvotāji centušies paust atbalstu Ukrainai – ziedojot karā cietušajiem, uzņemot bēgļus, piedaloties demonstrācijās un atbalsta koncertos, paužot uzskatus interneta vidē un pilsētas publiskajā telpā.

Solidaritātes izpausmes šo pavasari Latvijā iezīmējušas zili dzeltenās krāsās. Ukrainas karogi ir pie valsts iestādēm un skolām, pie dzīvojamo namu fasādēm, mājokļu logos un pie balkoniem, kafejnīcu un veikalu skatlogos. Daudz cilvēku nēsā Ukrainas karoga lentīti pie apģērba vai somas, mazi karodziņi iekārti automašīnās, un pat puķu dobēs radoši interpretētas Ukrainas karoga krāsas.

Vai Jūs esat paudis atbalstu Ukrainai, izmantojot Ukrainas karogu vai tā krāsas? Kāda bijusi Jūsu personīgā motivācija? Kāda ir bijusi kaimiņu, tuvinieku, draugu attieksme? Aicinām piedalīties pētījumā, anonīmi atbildot uz 10 jautājumiem: https://forms.gle/THUCRsfs5y6R8sum6. Atbildēm var pievienot pašu uzņemtas foto liecības.

Pētījuma centrā ir Rīgas publiskā telpa, taču priecāsimies saņemt ziņas par Ukrainas karoga manifestācijām arī citviet Latvijā.

Rīgas kultūrvides izpēte noris projektā Nr. lzp-2020/1-0096 "Pieredze pilsētā: naratīvi, atmiņas, vietas mantojums", ko ar Latvijas Zinātnes padomes atbalstu īsteno LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts.

Pēdējo reizi labots: 26.05.2022 21:54:57