EN in English

Anita Rožkalne saņēmusi Viļa Plūdoņa balvu literatūrzinātnē

Anita Rožkalne saņēmusi Latvijas Zinātņu akadēmijas Viļa Plūdoņa balvu latviešu literatūrzinātnē par monogrāfiju "Lauva. Dzejniece Astrīde Ivaska".

Savā pētījumā, izsekojot dzejnieces Astrīdes Ivaskas daiļrades un biogrāfijas saskarsmes punktiem, Anita Rožkalne paver kā analītisku, tā personisku ieskatu ne vien dzejnieces radošajā veikumā, akadēmiskajās un literatūrkrititiskajās aktivitātēs un dalībā izdevumu "Jaunā Gaita" un "Ceļa Zīmes" veidošanā, bet arī skicē intelektuālas personības likteņa līkločus un spēju rast garīgu spēku trimdā. Stāsts par Astrīdi Ivasku, kas izklāstīts ar faktoloģisku precizitāti, erudīciju un emocionālu iejūtību, ir tapis ciešā sadarbībā ar pašu dzejnieci, izmantojot plašu arhīvu un vēstuļu materiālu, no kuriem lielākā daļa Latvijas lasošo publiku sasniedz pirmoreiz.

Par labākajiem zinātniskajiem darbiem atsevišķās zinātņu nozarēs un zinātnes popularizēšanā Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) piešķir balvas, kuras nosauktas izcilu zinātnieku vārdā. Balvu piešķir par atsevišķiem zinātniskiem darbiem, atklājumiem, izgudrojumiem, kā arī par vienotas tematikas zinātnisku darbu kopumu. Par balvas pretendentu var izvirzīt tikai atsevišķu personu, no autoru kolektīviem – galveno autoru. Uz balvu var pretendēt Latvijas zinātnieki un tie ārzemju zinātnieki, kuru darba tematika saistīta ar Latviju. Balvas laureāti saņem LZA piemiņas medaļu un diplomu.

Pēdējo reizi labots: 27.02.2017 15:47:25