EN in English

Anita Rožkalne saņems Latvijas Literatūras gada balvas speciālbalvu

2017. gada 27. martā nosaukti Latvijas Literatūras gada balvas nominanti, mūža balvas un speciālbalvas ieguvēji.

Ekspertu komisija šogad nolēmusi piešķirt speciālbalvu par izcilu ieguldījumu literatūrpētniecībā. Balvu saņems literatūrzinātniece Anita Rožkalne par pētījumu "Kārļa Zariņa burvju aplis” , ko izdevis LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts (LU LFMI).

"Literatūrzinātnieces Anitas Rožkalnes interese par rakstnieku Kārli Zariņu trīsdesmit gadu garumā rezultējusies iespaidīgā klasiskā monogrāfijā. Mēģinājumi rekonstruēt biogrāfiskās norises, saistot tās ar daiļrades analīzi, rakstniekam, kurš pēc Otrā pasaules kara dzīvoja pieklusināti. Ieguldīts ļoti apjomīgs, faktiski nenovērtējams pētnieciskais darbs – grāmatas veidošanā izmantots plašs arhīvu materiāls, rakstnieka dienasgrāmatas, intervijas, sarunas ar viņa tuviniekiem un laikabiedriem," vērtē ekspertu komisijas pārstāve, rakstniece un redaktore Rudīte Kalpiņa.

Latvijas Literatūras gada balvas ekspertu komisijā šogad ir arī LU LFMI vadošā pētniece, literatūrzinātniece Eva Eglāja–Kristsone un LU LFMI izpilddirektore, literatūrzinātniece Sigita Kušnere, kā arī rakstniece Dace Rukšāne-Ščipčinska, rakstniece un redaktore Rudīte Kalpiņa, rakstnieks un literatūrkritiķis Guntis Berelis, kultūras žurnāliste un literāro projektu vadītāja Liega Piešiņa, literatūrzinātniece Sandra Ratniece, literatūras skolotāju kuratore Ilze Mazpane un rakstnieks Egīls Venters.

Vairāk informācijas par Latvijas Literatūras gada balvas nominantiem šeit.

Pēdējo reizi labots: 29.03.2017 19:28:10