EN in English

Aicinām uz koncertlekciju "Dziedi ar arhīvu" Siguldā

2019. gada 20. martā plkst. 18.00 Siguldas Mākslu skolas "Baltais flīģelis" audzēkņi un pedagogi piedalīsies Latviešu folkloras krātuves projektā "Dziedi ar arhīvu".

Koncertā izskanēs dziesmas, kas atlasītas projektam "Dziedi ar arhīvu" un atrodamas vietnē dziedi.garamantas.lv. Tautasdziesmu apdares veidojuši gan skolas audzēkņi, gan pedagogi. Koncertlekcijā piedalīsies arī LU LFMI Latviešu folkloras krātuves pētnieki, tai skaitā etnomuzikoloģe Dr. art. Ieva Tihovska, kura pastāstīs par izvēlētajām dziesmām, to ierakstīšanas procesu un teicējiem.

Koncertā izskanējušās aranžijas pēc tam tiks noguldītas Latviešu folkloras krātuves audio arhīvā un būs pieejamas dziedi.garamantas.lv.

Akcijā "Dziedi ar arhīvu" aicinām ikvienu iepazīties ar seniem tautas mūzikas ierakstiem un piedāvāt savu versiju par kādu no izlases dziesmām. Tā ilgs līdz 15. jūnijam, un mērķis ir aicināt sabiedrību iepazīt mūsu kultūras mantojumu un piešķirt tam jaunu un mūsdienīgu skanējumu.

Akciju organizē LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts (LU LFMI) ES ERAF finansētā projekta "Stiprinot zināšanu sabiedrību" (Nr. 1.1.1.1/16/A/040) ietvaros.

Pēdējo reizi labots: 06.03.2019 17:32:25