EN in English

Aicinām reģistrēties Līsas Steinbijas priekšlasījumam

LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts aicina laicīgi reģistrēties dalībai seminārā, kas notiks š.g. 15. septembrī plkst. 15:00. Tajā uzstāsies Turku Universitātes emeritētā profesore Līsa Steinbija (Liisa Steinby) ar priekšlasījumu "Literatūras vēsture šodien" (Literary history today).

Var uzskatīt, ka literatūras historiogrāfija mūsdienās atrodas ieilgušā krīzes situācijā, kas aizsākās jau 20. gadsimta beigās. Lai izprastu šīs krīzes raksturu un cēloņus, ir ieteicams ne tikai pievērst uzmanību pašreizējai situācijai, bet arī uzdot virkni jautājumu par literatūras historiogrāfijas tradīciju. Kad, kādēļ un kādā veidā literatūras vēsture izveidojās kā pētniecisku studiju disciplīna? Kādas pārvērtības 'tradicionālā' literatūras vēsture pieredzējusi laika gaitā? Kādas ir literatūras historiogrāfijas 'pastāvīgās' problēmas? Kādi cēloņi izraisīja literatūras historiogrāfijas krīzi pagājušā gadsimta beigās, un kādas jaunas literatūras vēstures formas attīstījušās? Kādas ir literatūras historiogrāfijas pašreizējās problēmas?

Seminārs notiks attālināti, izmantojot Zoom platformu. Lai piedalītos seminārā un saņemtu piekļuves saiti, lūdzam reģistrēties šeit.

Seminārs notiks angļu valodā bez tulkojuma.

Profesore Līsa Steinbija ir bijusi Turku Universitātes (Somija) Salīdzināmās literatūras departamenta vadītāja no 1994. gada līdz 2018. gadam. Viņa ir literatūras studiju doktorantūras skolas izveidotāja šajā universitātē un pirmā tās direktore, Somijas Literatūras un zinātņu apvienības biedre. No 2015. gada līdz 2016. gadam profesore Steinbija ir bijusi Starptautiskās Herdera biedrības viceprezidente, no 2017. līdz 2018. gadam šīs biedrības prezidente. Pavadījusi vairākus pētniecības periodus Lielbritānijā (Oksfordā, Kembridžā un Aberdīnā), Vācijā (Tībingenē un Lībekā) un ASV (Pitsburgā). No 2010. gada līdz 2013. gadam vadījusi Somijas Akadēmijas pētniecisku projektu "Literatūra un laiks. Laiks, modernitāte un cilvēka rīcībspēja literatūrā". Profesore Līsa Steinbija ir vairāk nekā 30 zinātnisku grāmatu autore un redaktore. Viņas vadībā norisinās darbs pie kolektīvas monogrāfijas "Literatūras vēstures politika: literatūras vēstures rakstīšana Krievijā, Latvijā, Čehijā un Somijā pirms un pēc 1990. gada pavērsiena" (The Politics of Literary History: Writing the History of Literature in Russia, Latvia, the Czech Republic and Finland before and after the Turn of 1990), kas tiek gatavota publicēšanai izdevniecībā Palgrave.

Seminārs ir otrais semināru ciklā, kas tiek organizēti LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta realizētā projekta "Jauna latviešu literatūras vēsture: ilgais 19. gadsimts" (lzp-2020/2-0020) ievaros.Foto no: https://sites.utu.fi/hiiskuttua/bahtin-kundera-ja-oppikirja-aloittelijoille/

Pēdējo reizi labots: 06.09.2021 12:12:50