EN in English

Aicinājums pieteikties ikgadējai Krišjāņa Barona konferencei "Kustība un deja"

LFMI Latviešu folkloras krātuve aicina pieteikt referātus ikgadējai Krišjāņa Barona zinātniskajai konferencei, kas šoreiz veltīta horeogrāfa un dejas pētnieka Harija Sūnas (23.03.1923.–02.09.1999.) simtgadei. Harijs Sūna bija viens no ražīgākajiem un vispusīgākajiem dejas pētniekiem Latvijā, pats būdams arī horeogrāfs un deju skolotājs. Izstrādājis anketēšanas metodi, lai no teicējiem pierakstītu ziņas par horeogrāfisko folkloru, izveidojis dejas un kustību pieraksta sistēmu, kā arī pētījis dejas vēsturi. Lai aktualizētu Sūnas devumu un darbības lauku, kas aptver dažādus skatījumus uz deju, kustību un arī cilvēka ķermeni, proti, etnohoreoloģijas nozari Latvijā, šī gada konferencei izvēlēta tēma “Kustība un deja”.

1989. gadā Amerikas Folkloras biedrība ieviesa jēdzienu bodylore, tajā apvienojot vārdus ķermenis un folklora, lai aktualizētu ķermeņa valodas, kustību, dažādu ķermeņa diskursu, rituālu, ticējumu un vēstures jautājumu nozīmi folkloristikā. Arī pēc vairākām desmitgadēm šis jēdziens nav zaudējis aktualitāti, tāpēc šādā plašā tvērumā šoreiz aicinām lūkoties uz konferences tēmu.

Konferencē rosinām piedalīties pētniekus un dejas praktiķus ar zinātniskiem priekšlasījumiem, koncentrējoties uz Latvijas kustību un dejas vidi, vēsturi un pieredzi. Aicinām pieteikt referātus ne tikai ar folkloristikas ievirzi, bet arī starpdisciplinārā skatījumā. Priekšlasījumu tēmu loks var būt saistīts, taču ne ierobežots ar šiem jautājumiem:

Pieteikuma anketa meklējama te: https://forms.gle/ZrE8UxeiaB1MwKg49.

Pieteikšanās termiņš: 2023. gada 13. jūnijs.

Jautājumu gadījumā rakstīt Elīnai Gailītei: elina.gailite@lulfmi.lv.

Konference organizēta ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta apakšprogrammas 05.04.00 “Krišjāņa Barona Dainu skapis” atbalstu.

Pēdējo reizi labots: 07.06.2023 10:50:45