EN in English

25. augustā tiešsaistē notiks Oļģerta Krodera 100. un teātra vietnes Kroders.lv 10. jubilejai veltīta konference #kroderdienas

2021. gads Latvijas teātrī ir īpašs gan ar režisora Oļģerta Krodera 100. dzimšanas dienu, gan 10 gadiem, kopš darbojas viņa vārdā nosauktā teātra aktuālo procesu vietne Kroders.lv. Atzīmējot Oļģerta Krodera un Kroders.lv jubilejas, 25. augustā plkst. 10:00-14:15 virtuālajā vidē notiks starptautiska zinātniska konference #kroderdienas.

“Oļģerts Kroders (1921-2012) ir viens no visu laiku nozīmīgākajiem latviešu teātra režisoriem, kura personība, dzīves un mākslas principi, kā arī radītie skatuves darbi atstājuši būtisku nospiedumu Latvijas teātra vēsturē. Savukārt viņa vārdā nosauktā teātra aktuālo procesu vietne 2011. gadā tika dibināta kā dažādu teātra profesiju pārstāvju domu apmaiņas platforma, kuras pamatmērķis – piedāvāt neviena neietekmētus demokrātiskus viedokļus par teātri un dzīvi – ir saglabājies joprojām,” par konferences ideju stāsta Kroders.lv galvenā redaktore teātra zinātniece Ieva Rodiņa.

Oļģerta Krodera un KrodersLV jubilejai veltītā zinātniskā konference vienkopus pulcēs teātra zinātniekus, universitāšu mācībspēkus, kultūras pētniekus un dažādu teātra profesiju pārstāvjus, lai pētītu dažādas režisora personības un radošā darba lappuses, aktualizējot Oļģerta Krodera nozīmi Latvijas teātrī. Tāpat konference būs iespēja reflektēt par KrodersLV kā digitāla teātra medija darbību 10 gadu griezumā.

Konferences starptautiskā sekcija, kas organizēta sadarbībā ar Tallinas Universitāti un Vītauta Dižā universitāti un noritēs angļu valodā, iezīmēs kontekstu par Oļģerta Krodera laikabiedriem Baltijā. Savukārt konferences noslēgumā par Oļģerta Krodera mantojumu šodienas Latvijas teātra procesā teātra zinātnieces Laumas Mellēnas-Bartkevičas vadībā diskutēs Valmieras Drāmas teātra direktore Evita Sniedze, režisors Alvis Hermanis, aktieris Ivo Martinsons un teātra zinātnieces Vēsma Lēvalde un Edīte Tišheizere.

Konferences tiešraide 25. augustā no plkst. 10:00 līdz 14:15 būs vērojama KrodersLV Facebook un YouTube kontos, kā arī mājaslapā www.kroders.lv. Rudenī konferences sesiju un diskusijas ieraksti tiks publicēti KrodersLV YouTube kontā un mājaslapā.

Konferences norisi finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Latvijas Republikas Kultūras ministrija. Sadarbības partneri: Kultūras ministrijas Latvijas valsts Simtgades birojs, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts.


Kontaktinformācija saziņai:
KrodersLV redaktore, konferences organizatore Lauma Mellēna-Bartkeviča
Mob.t. 26390343

Pēdējo reizi labots: 24.08.2021 18:42:44