EN in English

24. starptautiskā zinātniskā konference Liepājā

24. Liepājas konference

15. un 16. martā Liepājas Universitātē notiks 24. starptautiskā zinātniskā konference "Aktuālas problēmas literatūras un kultūras pētniecībā" ar šīgada tēmu "Procesi Baltijas valstu literatūrā un kultūrā: vēsture un šodiena". Konference aizritēs Latvijas, Lietuvas un Igaunijas simtgades zīmē. Referāti izskanēs latviešu, lietuviešu un angļu valodā.

Konferencē piedalīsies referenti no Latvijas, Lietuvas un Austrijas, kuri nolasīs referātus literatūrzinātnē, teātra teorijā un vēsturē, kulturoloģijā, filozofijā, komunikāciju zinātnē un folkloristikā. Konferences laikā darbosies universitātes izdoto grāmatu tirdziņš, bet līdzās zinātniskajiem lasījumiem ceturtdienas vakarā "Namīnā" būs arī neformālu sarunu un dziesmu vakars.

LU LFMI šogad pārstāvēs Ieva Garda-Rozenberga "No dzīvesstāsta intervijas līdz tekstam", Gatis Ozoliņš "Oberosta (Kurzemes pārvaldes apgabala) folklora", Sandis Laime "Ziemeļvidzemes spīganu tradīcija: nediabolizēts latviešu raganu paveids?", Sigita Kušnere "Dzeja un ideoloģija. Virza un Aspazija", Maija Burima "Ineses Zanderes literārā dienasgrāmata "Kuģa žurnāls": žanra problemātika un tematikas raksturojums", Ieva E. Kalniņa "Mūzikas reminiscences Veronikas Strēlertes dzejā", Anita Rožkalne "Vizuālās mākslas nospiedumi Gundegas Repšes prozā", Pauls Daija "Kristofs Harders un tautas apgaismība Vidzemē 18. un 19. gs. mijā" un Artis Ostups "Rēgs, fotogrāfija un atbildība Paula Bankovska romānā "18"".

Konferences programma meklējama te.

Starptautisko zinātnisko konferenci rīko Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultāte, Kurzemes Humanitārais institūts, Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūts, Lietuviešu literatūras un folkloras institūts un Vītauta Dižā universitāte.

Pēdējo reizi labots: 10.05.2018 08:05:05