EN in English

2021. gada jūnijs

No 6. līdz 8. jūnijam attālinātā vidē norisinājās Tartu Universitātes (Igaunija) rīkotā piektā gadskārtējā konference, kas veltīta Krievijas un Austrumeiropas studijām, šoreiz ar nosaukumu “Post-Socialist (dis)Orders”. Tajā piedalījās arī institūta pētnieki Zita Kārkla un Jānis Oga. Plašāk par konferenci lasīt, sekojot saitei.

Trešais audiovizuālais seminārs folkloristikas vēsturē notika 9. jūnijā. Par folkloras ekspedīciju tehnisko aprīkojumu Latvijas PSR stāstīja LU LFMI Latviešu folkloras krātuves pētniece un fondu glabātāja Dr. philol. h. c. Māra Vīksna, demonstrējot vēsturiskus filmētos materiālus. Plašāk šeit.

Svinot dižā sēļa Valdemāra Ancīša 100 gadu jubileju, aicinām apmeklēt Māras Vīksnas sagatavoto virtuālo izstādi-stāstu.

Turpinās projekts “Latviešu arhīvi trimdā: arhīvu materiāla atlase un digitalizācija, intervijas Latviešu Centrā Minsterē un Baltiešu kristīgās apvienības mītnē Annabergā”. Vairāk par tā norisi uzziniet, sekojot saitei.

LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts 16. jūnijā atvēris publiskai aplūkošanai virtuālo izstādi "Jauna latviešu literatūras vēsture: ilgais 19. gadsimts", kas piedāvā jaunu skatu uz latviešu literatūras tapšanas vēsturi. Plašāk par izstādi šeit.

Ir iznācis nozīmīgs pētījums – grāmata Latvijas kultūras vēsture (sastād. Ojārs Spārītis, Jumava, 2021, 751 lpp.), kuras 14 nodaļās 22 autori snieguši būtiskāko par Latvijas kultūras zarojumiem – aprakstot gan iekšējo Latvijas tautu kultūras spēku un attīstības gaitu, identitātes veidojošos tekstus un to autorus, gan citu tautu ietekmes, to dziļākos slāņojumus, ievirzījumus.

No 19. līdz 24. jūnijam norisinājās 15. Starptautiskās etnoloģijas un folkloras biedrības (SIEF) kongress, kura tēma šogad ir "Noteikumu neievērošana? Spēks, līdzdalība un pārkāpums" ("Breaking the rules? Power, participation and transgression"). Plašāk lasīt šeit.

Tiešsaistē publicēts jaunākais starpdisciplināro kultūras studiju žurnāla "Cultural Analysis" numurs – "Tracking Knowledge: On The History of Changing Disciplinary Identities After 1945". Lasīt vairāk.

Pēdējo reizi labots: 31.08.2021 12:35:27